Важливу роль для бійців ЗСУ відіграють військові, які займаються їхнім забезпеченням / фото 14 ОМБр Романа Великого

Військовослужбовці 10 окремої гірсько-штурмової бригади Давид Дячок та Віталій Тисленко розповіли, як у війську розподіляють людей на посади. За їхніми словами, людина отримує роботу у війську залежно від стану здоров'я та своєї професії.

"Якщо ви хочете заглянути в очі ворога, маєте бойовий досвід і непереборне бажання стати штурмовиком, безперечно ми не будемо в цьому процесі вам заважати. Але якщо стан вашого здоров’я або ваші специфічні вміння та навички стосуються інтелектуальної складової, то ми будемо забезпечувати вас саме такими посадами. Адже армія і 10 ОГШБр зокрема, це - велика сім’я, в якій потрібно, аби кожен робив свою роботу максимально правильно, з максимальною віддачею. Тому нам потрібні абсолютно всі: від інженерів до водіїв, від айтівців до представників логістичного забезпечення", - пояснив Дячок в інтерв'ю "Суспільне".

Водночас Тисленко наголошує, що на одного воїна є шість-сім військових, які його забезпечують. 

Відео дня

"Це може бути технічне, фінансове забезпечення. Бо у війську так само є бухгалтери, економісти - дуже різні посади. Можна знайти аналоги зі всіх основних напрямів діяльності в суспільстві. Фахова людина, яка має бажання щось робити руками й головою, завжди знайде себе в армії", - запевнив воїн.

Також Дячок розповів, наскільки важливими для армії є бійці підрозділів забезпечення. За його словами, у його підрозділі є кухар, який зі звичайних продуктів може приготувати дуже смачні та незвичайні страви. 

"До прикладу, одного з прекрасних кухарів, якого дуже сильно хочуть вкрасти різні підрозділи нашої бригади, ми знайшли в івано-франківському ресторані. Він був шеф-кухарем одного з найпрестижніших закладів. Зараз він готує зі стандартних продуктів просто неймовірні речі. І від цього наші хлопці завжди дарують нам посмішку. Коли на одну з передових позицій доставили банош, повірте, хлопці-піхотинці, які їли його, героїзували того кухаря, який надзвичайно вдало це зробив", - підкреслив військовослужбовець.

Він запевнив, що у війську можна йти до перемоги не лише, перебуваючи на лінії фронту, адже армії потрібні й інші посади. 

"Немає жодних проблем перемагати шляхом забезпечення, логістики, тому що нам потрібні всі посади, нам потрібні винятково професіонали, нам потрібно, аби ви просто повірили у власні сили. Навіть якщо ви сумніваєтеся, переживаєте, не надто впевнені в собі, ми допоможемо вам подолати рубікон, стати кращим і зробити нашу спільну справу - перемогу", - наголосив захисник.

Своєю чергою Тисленко підкреслив, якщо людина має характер та особисте переконання й уявлення, то зрозуміє, що "прірви" між цивільними та військовими немає. 

"Це - та ж сама робота, але вона щільніша, важча. Ті самі навички потрібні: творчі, ділові, фахові. Якщо хтось крутить гайки, то це - дуже потрібно, бо армія - це насамперед техніка. Якщо хтось із ручкою розбирає бухгалтерські рахунки - це все теж потрібно і потрібно постійно", - пояснив він.

Дячок додав, що під час бойових умов мозок військових повинен начебто зосередитися лише на вогню по ворогу та збереженні власного життя, однак вони все одно залишаються людьми, яким притаманні звичайні речі. 

"Умовно кажучи, якщо форма, яку мені дадуть, буде не комфортна, то я в цей момент, перебуваючи за 150 метрів до противника, думатиму, який поганий в мене старшина, що допустив цю невдалу річ. А вже потім - про те, що навпроти мене перебуває ворог і хоче мене вбити. Тобто так чи інакше армія - історія про відповідальність кожного на кожному місці", - вважає воїн.

Крім того, Тисленко порадив людям не думати, що в армії можуть бути лише "супермени", адже це не так. 

"Однозначно, ми хочемо бачити 22-річних "прокачених" суперменів, які штурмують кожного дня, але також бачимо зовсім різних людей, які за покликом серця доєдналися до лав Збройних сил. Повірте, головне - бажання. Мій особистий приклад, це коли 59-річний чоловік просив "Browning". Це - такий крупнокаліберний кулемет, дуже громіздкий. Але боєць переконливо звертався до нас із цим проханням, тому що в нього було непереборне бажання "косити" мо***лів. Йому це вдавалося і вдається по сьогоднішній день", - ділиться військовий. 

Досвід військових на фронті - останні новини

Раніше командир роти 8 полку ССО із позивним "Сімба" заявив, що помилки на фронті були, є та будуть, адже командири не можуть бути роботами

"Я знаю багато бійців, які є справжніми героями і роблять героїчні вчинки, не зважаючи на командирів. Але треба розібратися, що таке сам аспект героя? Людина, яка не залишила тебе пораненим на полі бою і до кінця з тобою пробула, втримала противника і вам вдалося вирватися - він герой? Для мене так, але чи для всіх? Різні вчинки можна вважати героїчними", - вважає він.

Водночас військовослужбовець 77-ї бригади ЗСУ Віктор Петрович розповів, що через велику втрату техніки РФ посилає на штурми пішу піхоту або окупанти йдуть в атаку на гольф-карах.

"Швидше за все, в них дуже мало техніки через те, що вони її багато втратили в попередні періоди. Можливо, їх виробництво і відновлення радянської техніки не може впоратися з такою витратою техніки. За півтора місяці ми знищили більше 70 одиниць техніки і ще урази 70 одиниць", - пояснив військовий.

Вас також можуть зацікавити новини: