Україна прискорила розробку "Нептуна" / фото ВМСУ

Україна пришвидшила розробку нової версії ракети "Нептун", якою займається вже 14 років, сказав Анатолій Храпчинський – заступник директора української компанії з виробництва засобів РЕБ. 

Він зауважив, що існує думка нібито це модифікована ракета Х-35 радянського зразка, але більшість компонентів у ній суттєво відрізняється від радянських ракет. "Можливості цієї ракети доволі широкі. Вона розроблялася з урахуванням можливості бити на відстань до 500 км. Можливості цієї ракети дозволяють працювати як по суходолу, так і по морських цілях, залежить від комплектації. Вона в дії, активно перевіряється, відпрацьовується, оскільки зараз сприятливі умови для відпрацювання в бойових умовах", – сказав Храпчинський в ефірі "Київ 24".

Він також зазначив, що Україна може використовувати цю ракету для ударів по території РФ на будь-якій відстані, оскільки обмежень на використання українського озброєння по території РФ – немає. Храпчинський також вважає, що російські ППО не здатні боротися з таким типом ракет. 

Відео дня

"Більшість російського ВПК, зокрема і ППО, може збивати лише російські ракети. Те, що пропонує українське ВПК – ми бачимо і по БПЛА і по ракетах – це розробки, які мають цікаві міжнародні ідеї. Упевнений, що російська ППО не може протиставити щось проти українських ракет", – пояснив Храпчинський.

Експерт додав, що Україна втратила час з розробкою цієї системи, що наразі не дозволяє ефективно масштабувати цей процес, виготовляючи велику кількість ракет. 

"Крім того, під час захоплення Криму, було втрачено деякі можливості щодо розширення цих систем. Але зараз є потреба і я думаю, що українське ВПК може забезпечити мінімальні потреби, аби активніше масштабувати виробництво. Йдеться про десятки ракет. Не треба плутати українське ВПК з російським. Оскільки українське більш точне та технологічне. Ми бачимо, як РФ запускає велика кількість ракет, але долітає мало. Це пов'язано з низькою ефективністю цих ракет. Якщо ми кажемо про українську зброю, то один постріл – одне влучання – одне знищення. Не треба рівнятися на Росію, оскільки це не є ефективним рішенням ведення бойових дій", – додав Храпчинський. 

Модернізований "Нептун"

Напередодні військовий експерт Defence Express Олег Катков повідомив, що Україна могла модернізувати ракету "Нептун", якою била, зокрема, по вкраденому росіянами ВДК "Костянтин Ольшанський"

За інформацією Forbes, українські розробники останнім часом працювали над створенням "Довгого Нептуна" – модифікованої ракети, яка здатна бити по цілях на більшій відстані. Зокрема, "Довгий Нептун" вперше завдав удару в серпні, пошкодивши батарею ППО С-400 ВПС Росії в Криму.

Вас також можуть зацікавити новини: