У 1990-х Росія розплатилася з Сеулом партією танків Т-80 / фото wikipedia.org

Південна Корея вирішила переглянути своє ембарго на постачання зброї в Україну після загострення дружби КНДР з Росією. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, які озброєння в теорії може отримати Україна від корейців.

За його словами, потенціал Південної Кореї в питаннях ВПК "досить великий і різноманітний". Наприклад, на озброєнні країни перебуває 40 танків Т-80У і боєприпаси для танкових гармат калібру 125 мм. Також є певна кількість БМП-3 і БТР-80. Причому їх відносно небагато і це не найкраща з наявної у корейців техніки, тому її "не шкода буде передати", вважає Коваленко.

"Ну от скажіть, навіщо вам ці 40 Т-80У, які не роблять абсолютно ніякої погоди на полі бою, за наявності понад 2 тис. зразків [танків] К1 / K1E1 / K1A1 / K1A2 / К2? Або, навіщо вам ці два десятки БТР-80, за наявності майже 2,5 тис інших найменувань бронетранспортерів?" - зазначає аналітик.

Відео дня

Крім того, армія Південної Кореї має в своєму розпорядженні "вельми значний" арсенал артилерії: 1,3 тисячі самохідних 155-мм гаубиць К9 Thunder і понад 1 тисячу K55/К55А1. Це корейська модернізація американської самоходки М109. Коваленко підкреслює, що Південна Корея також має налагоджене виробництво 155-мм снарядів.

"Перераховувати можна ще довго, різних цікавих позицій, які перебувають як на озброєнні ПК, так і виробляються її ВПК. А тому саму ймовірність входження ПК до коаліції країн, що підтримують Україну озброєнням, слід сприймати гранично позитивно. Головне тільки, щоб заяви не залишилися за результатом тільки заявами", - резюмував аналітик.

РФ і КНДР домовилися про стратегічне партнерство

Як писав УНІАН, цього тижня відбувся візит Володимира Путіна до Пхеньяна, під час якого було підписано договір про стратегічне партнерство. Серед іншого дві диктатури домовилися допомагати одна одній у разі зовнішньої агресії.

Водночас, хоч це і не заявлялося публічно, диктатори, ймовірно, домовилися продовжувати торгівлю зброєю в порушення санкцій ООН. На думку Олександра Коваленка, Росія хоче отримати від Північної Кореї не лише додаткові боєприпаси до артилерії, а й також бойову техніку - зокрема танки та БМП.

Вас також можуть зацікавити новини: