Анатолій Храпчинський пояснив, чому сучасні ракети такі ефективні / фото Facebook Міноборони РФ, кадр з відео

Нові сучасні балістичні ракети можуть маневрувати на останній ділянці прольоту до цілі, і це ускладнює їх перехоплення. Про це в ефірі "Київ24" сказав Анатолій Храпчинський, заступник директора української компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби.

"Тому треба казати про систему протиракетного захисту. Давайте пригадаємо, що таких систем можна порахувати на пальцях однієї руки. Тому що насправді тривалий час весь світ після розпаду Радянського Союзу роззброювався і скорочував всі програми щодо балістичних ракет малої і середньої дальності, що призвело до того, що не було активного фінансування на програми, які б дозволили розробляти протиракетну оборону", - сказав Храпчинський.

Говорячи про нещодавні удари по Ізраїлю, де були "пропуски балістичних ракет", експерт зазначив, що це вказує на те, що балістичні ракети суттєво модернізуються.

Відео дня

"І тут, в цьому аспекті, треба казати про створення, мабуть, вже і напрацювання або можливе напрацювання з європейськими країнами спільного проєкту зі створення власної системи протиракетного захисту", - зауважив він.

Так, підкреслив Храпчинський, ми маємо створювати якісну ешелоновану систему протиповітряної оборони, де буде велика кількість засобів виявлення.

"Це і класична радіолокація, це і пасивна радіолокація, це і різноманітні датчики, як звукові, так і візуальні, які дозволять, наприклад, формувати загальне поле і потім вже розподілено перехоплювати цілі. Це те, до чого ми повинні прагнути, те, що ми повинні зробити", - сказав він.

Питання української ППО

Як повідомляв УНІАН, раніше видання Politico зазначило, що Велика Британія пообіцяла посилити протиповітряну оборону України сотнями ракет, адже прем'єр-міністр країни Кір Стармер хоче підтримати Київ на саміті НАТО.

Зауважується, що новий пакет, який міститиме 350 ракет протиповітряної оборони ASRAAM загальною вартістю 70 мільйонів фунтів стерлінгів. Пакет буле профінансовано за рахунок відсотків, отриманих від заморожених російських активів.

Вас також можуть зацікавити новини: