Експерт оцінив спроможності країни / Колаж УНІАН / фото УНІАН, Скриншот

Колишній офіцер Повітряних сил ЗСУ, заступник керівника компанії-виробника засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в етері телемарафону розповів, наскільки швидко Україна зможе виготовляти крилаті та балістичні ракети

За його словами, масштабувати виробництво можна вже після того, як дослідні зразки проходять перші тестові випробування. Якщо у 2022 році більшість виробників працювали за принципом стартапу, то зараз сталих компаній стало набагато більше:

"Які вже розуміють, що таке робоча конструкторська документація, що таке карти складання. Які допомагають масштабувати виробництво з п'яти одиниць на місяць до, наприклад, п'яти одиниць на день. Більшість компаній вже використовують і технічні умови, і міжнародні стандарти, щоб активно масштабовувати своє виробництво".

Храпчинський зазначив, що потрібно враховувати й фундаментальні можливості, які має Україна - "Південьмаш", "Мотор Січ", "Івченко-Прогрес". До прикладу, під час двох останніх масованих обстрілів Росія використовувала ракети з двигунами, які колись виробляли на "Мотор Січ". 

Відео дня

"Тобто є певні фундаментальні можливості в Україні, які дозволять нам створювати якісні ракети. Як "Нептун", який за час повномасштабного вторгнення з просто протикорабельної ракети став ракетою, яка може бити по суходолу. Треба зрозуміти, що насправді наші інженери та інженерки активно працюють в цьому напрямку", - підкреслив він.

Експерт додав, що державі треба теж активно долучатися та створювати умови для компаній, які займаються military-tech галузями. Окремо він зазначив, що вже є рішення щодо виробництва модулів управління та керування КАБ, і воно набагато якісніше за російський аналог. За його словами, Україна має достатньо вільнопадаючих авіабомб, під які можна зробити цей модуль:

"Росія завалює лінію бойового зіткнення і цивільні міста КАБами, а Україна так не воює. Тому нам достатньо і деяких авіабомб, які передають нам наші західні партнери. Але, безумовно, нам треба свою власну зброю, щоб масштабувати можливість використання їх по військових позиціях ворога".

ВПК України

Як повідомляв УНІАН, раніше стало відомо, що Україна активно працює над розробкою власних ракет, якими можна бити по глибоких російських тилах. 

Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що зараз в Україні понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для війська.

Варто зазначити, на початку жовтня міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що невдовзі стане відомо про велику ракетну програму України

Вас також можуть зацікавити новини: