
США протягом наступних 10 років виділять майже 1 трильйон доларів на експлуатацію, обслуговування та модернізацію ядерного потенціалу країни. Ця сума є більшою, ніж витрачається на багато федеральних агентств. Про це пише Axios.
Зазначається, що сукупні ядерні плани міністерств оборони та енергетики США на 2025-34 роки становлять 946 млрд доларів.
"Величезні витрати, підраховані в цьому звіті, не були передбачені на початку програми ядерної модернізації. Повернення до "героїчного способу виробництва" ядерної зброї не буде", - підкреслив директор Лос-Аламоської дослідницької групи, яка стежить за об'єктами і діяльністю Національної адміністрації з ядерної безпеки, Грег Мелло.
За його словами, навіть якщо Конгрес виділить на 100 чи 200 млрд доларів більше на ядерну зброю, система, яка її виробляє, не зможе "виконувати завдання" роками, якщо "взагалі зможе".
Як зазначили у Бюджетному комітеті США, на програми закупівлі ядерної зброї припадає майже 12% запланованих витрат Міноборони країни на наступне десятиліття. Це означає, що Міністерству оборони потрібно буде робити "складний вибір щодо того, які програми продовжувати".
Також виконавчий директор Асоціації з контролю над озброєнням Деріл Кімбелл зауважив, що "стрімке зростання" цін відволікає ресурси від "інших більш нагальних людських потреб і пріоритетів національної безпеки".
Своєю чергою деякі бізнесмени вважають, що це можна зробити ефективніше.
"Що ми бачимо тут, так це дійсно сильну потребу уряду США, особливо в питанні ядерного стримування, шукати можливості для співпраці з приватним сектором", - зауважив засновник компанії Fuse Джей Сі Бтайче в інтерв'ю Axios.
За його словами, Fuse планує стати "новим лідером у сфері ядерної безпеки".
"Нинішня тенденція призведе лише до подальшого збільшення витрат і затягування термінів, а ми як країна просто не можемо собі цього дозволити", - сказав Бтайче.
Ядерна загроза у світі - останні новини
Раніше британський журналіст і військовий експерт Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що ядерний удар може стати єдиним виходом для Путіна в Україні. За його словами, всі попередні погрози російського диктатора ядерною зброєю були розраховані на те, що союзники України злякаються і скоротять свою підтримку, однак цього не сталося.
Тому журналіст вважає, що Путін може наважитися використати тактичну ядерну зброю, однак цього можна уникнути. Експерт вважає, що Британії потрібно розмістити на своїй території тактичну ядерну зброю США, таким чином це допоможе запобігти Третій світовій війні.
Водночас посол України в США Оксана Маркарова висловилася про ядерну риторику Путіна. За її словами, президент РФ є "загрозою, в яку слід вірити на слово".
"На даний момент не має значення, як ми інтерпретуємо його (Путіна - УНІАН) слова. Ми просто повинні вірити в те, що він говорить, і розуміти те, що він говорить. Він становить загрозу не тільки для України, а й для всіх, хто вважає, що народи мають жити мирно", - наголосила вона.