
У мережі з'явилася фотографія, на якій можна побачити, як російські загарбники використовують для стрільби із гармат типу М-46 130-мм снаряди ОФ-428М північнокорейського виробництва. За останні пів року у відкритому доступі згадка про те, що окупанти використовують саме М-46, які виготовлялись ще у 1950-х роках, є лише другою. Також вони є рідкісними для армії РФ через їх специфічний калібр 130 міліметрів, пише Defense Express.
Аналітики зауважують, що на початок 2022 року російські окупанти взагалі не використовували М-46. У The Military Balance 2023 йшлося про те, що на початку минулого року на базах зберігання у РФ могло бути лише до 350 гармат такого типу.
У Defense Express додають, що армія РФ, швидше за все, пішла на використання таких рідкісних гармат через високі втрати по артилерії під час боїв з українськими захисниками.
"Але схоже, що в процесі повернення цих гармат у стрій в російських загарбників могли виникнути проблеми із боєкомплектом: оскільки калібр 130 міліметрів не був стандартним для армії РФ, то навряд чи відповідні постріли серійно виготовлялись на потужностях російського ОПК, а запаси із радянського "спадку" помилково вважати безмежними. Цілком ймовірно, що в даному випадку поставки 130-мм снарядів з Північної Кореї могли бути єдиним варіантом вирішенням проблеми росіян з боєкомплектом під М-46. Бо в армії КНДР такі гармати були в строю і на початок минулого року також", - зазначають аналітики.
Водночас такий випадок краще показує характер "допомоги" по снарядах, яку Росія отримує від Північної Кореї або інших партнерів.
"...рашистам тут важливий не тільки сам валовий обсяг поставок, але й умовно за чужий рахунок закрити власні проблеми по дефіцитних категоріях боєприпасів, які сам російський ВПК не виготовляє", - підкреслили у матеріалі.
Також показовим є те, що на снарядах російські загарбники цинічно написали "За Севастополь" і "За детей Севастополя".

Співпраця між Росією та КНДР - останні новини
Раніше військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков заявив, що Північна Корея вже почала отримувати вигоду від співпраці з РФ, а саме готові технології щодо ракетного озброєння.
"Без жодних офіційних угод КНДР провела доволі успішні випробування своєї нової міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17. Вчора були чергові випробування. Повідомлялось, що метою було тестування так званих роздільних бойових блоків. Балістична ракета несла не один ядерний заряд, а декілька, із засобами подолання протиракетної оборони. Це більш ніж складна технологія, насправді. Те, що вони вже заявили про випробування, на мій погляд, прямо говорить, що вони отримали готове технологічне рішення від РФ", - вважає експерт.
Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на те, що Північна Корея відправить інженерні війська на окуповані території Донбасу. За його словами, КНДР "спокійно вийшла з-під світових санкцій" і активно займається військовою співпрацею з Росією, проте відповідної реакції від ООН щодо цього немає.