этот материал доступен на русском

"Добре знаю, що таке "український націоналізм": якими скандальними висловлюваннями про Україну запам'ятався режисер Говорухін

14:10, 14 червня 2018
Світ
2265 0
Говорухін заявляв про те, що ніколи не поїде до України / фото УНІАН

В інтерв'ю газеті "Аргументи і факти" у вересні 2014 року режисер сказав, що не відвідає більше Україну: "Таку кров не змиєш. Може, через 100 років і помиримося, якщо Земля ще буде існувати. Але на відрізок моєї решти життя я прекрасно розумію, що вже не поїду ні в Київ, ні в Харків ".

"Через мою позицію я в Україні небажаний гість. Я підтримую президента Росії Володимира Путіна і всією душею за народ Донбасу".

Також Говорухін заявляв, що з огидою ставиться до Одеси, а жителів міста називав "боягузливим народом": "А Одеса ... Я з огидою ставлюся до міста. До городян, які дозволили зробити із собою таке. В Одесі ж мільйон з гаком жителів! Боягузливий народ - одесити. Я їх добре знаю... Таке неможливо було б у Севастополі - там кожен би взяв тесак, сокиру, рушницю. Є народи, які не залякаєш. Чеченці. Або керченці. Мужні, сильні. І вся історія їхня така. А одесити заткнулись, злякалися і сидять... і поступово змінюють свої погляди. Зомбуються потроху і теж розповідають про москалів, які воюють з Україною...".

Читайте такожНазвано ймовірну причину смерті режисера Говорухіна

Крім того, режисер підтримував анексію Криму і агресію Путіна: "Тільки наша інтелігенція і бізнесмени міркують на тему "навіщо нам потрібен був Крим?". Простий народ так не говорить. А що в Криму говорять, знаєте? Я щойно звідти... Головне питання: "А ви нас назад не віддасте?" Все інше для них - дрібниці...".

"Зараз легко уявити, що було б в Криму, якби жителям Криму не дали провести референдум. Скільки б крові там пролилося! Було б важче, ніж на Донбасі. Але Крим однорідний, там росіяни, розбавлені татарами. На Донбасі не може бути результату 90 відсотків за приєднання до Росії. Вони голосують за незалежність".

Говорухін скаржився і на "український націоналізм": "Двадцять років я жив і працював в Одесі, на Одеській кіностудії, і добре знаю, що таке український націоналізм. На собі неодноразово зазнавав".

"Вони (українці. - Ред.) Хочуть "в Україні", щоб не звучало "на околиці Росії", як і було все життя. Якщо їм приємно говорити "в Україні", можна говорити і так. Йде громадянська війна, російська частина Донбасу бореться з національної частиною різношерстої України, яка ніколи не була єдиною, вона складається з різних народів: Буковина, Галичина та інших".

"Треба не уподібнюватися деяким українцям, не виховувати в народі ненависть до іншої національності, щоб у нас не виникло те, що там".

Як повідомляв УНІАН, режисер Станіслав Говорухін помер на 83-му році життя.

Станіслав Говорухін зняв багато художніх, художньо-публіцистичних та публіцистичних фільмів. Серед найбільш відомих його режисерських робіт у кіно: "Вертикаль", "Місце зустрічі змінити не можна", "Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна", "Десять негренят", "Ворошиловський стрілок", "Благословіть жінку". Він написав понад 20 сценаріїв до фільмів, серед яких "Контрабанда", "Пірати XX століття", "Вторгнення", "У пошуках капітана Гранта", "Таємниці мадам Вонг", а також кілька книг.

Варто зазначити, що режисер включений до списку нев'їзних до України осіб, що створюють загрозу національній безпеці. Говорухін підтримав політику Путіна щодо Криму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter