МЗС України / REUTERS

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Україна з симпатією ставиться до позиції влади і громадянського суспільства Грузії щодо протидії російській окупації.

Про це йдеться у заяві речниці МЗС України Катерини Зеленко щодо ситуації в Грузії, розміщеній на сайті українського зовнішньополітичного відомства.

Читайте такожУ Грузії анонсували продовження антиросійських протестів

Відео дня

"Ми з розумінням і симпатією ставимося до позиції влади і громадянського суспільства Грузії щодо протидії російській окупації і вважаємо необхідним усюди давати відсіч будь-яким проявам гібридної війни Росії проти України, Грузії, інших країн", - заявила Зеленко.

"Україна підтверджує свою солідарність з грузинським народом у його боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність своєї Батьківщини, свою підтримку зміцнення і подальшого розвитку демократії та демократичних інститутів у Грузії", - додала речниця.

Як повідомляв УНІАН, 20 червня до будівлі парламенту Грузії вийшли понад 5 тисяч протестувальників. Вони вимагали відставки голови парламенту Грузії Іраклія Кобахідзе, голови Служби держбезпеки Вахтанга Гомелаурі і міністра внутрішніх справ Георгія Гахарія, а також виступили проти російської окупації.

Приводом для протестів став візит до Тбілісі російської делегації на чолі з депутатом Держдуми РФ, членом КПРФ Сергієм Гавриловим. Делегація приїхала на засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), яке проходило в стінах парламенту. Гаврилов, який є президентом МАП, відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії. Це викликало протести з боку опозиційних грузинських партій - «Єдиного національного руху» і «Європейської Грузії». Гаврилов заявляв, що його облили водою і спробували відібрати документи. Під охороною російського депутата вивели з будівлі, і незабаром він та інші російські делегати полетіли з Грузії.

Влада відмовилася виконати вимоги протестувальників, і учасники мітингу спробували прорватися в будівлю парламенту. Між демонстрантами і поліцейськими почалися сутички. Для розгону демонстрації поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ. Після першої спроби розгону протестувальники повернулися до парламенту, сутички з поліцейськими продовжилися на сходах біля парламенту. Ближче до ночі для розгону поліція застосувала водомети і світло-шумові гранати.

Після кількох годин сутичок поліція Грузії завершила операцію з розгону акції протесту.