Суд в Казахстані за заклики приєднати країну до Росії ув’язнив чоловіка на 5,5 років

16:45, 05 грудня 2016
399 0

Суд у північному казахстанському місті Петропавловську засудив жителя Північно-Казахстанської області до п’яти з половиною років в’язниці «за розпалювання міжнаціональної ворожнечі в соціальних мережах і заклики приєднатися до Росії».

Чупріна визнали винним у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і заохоченні сепаратизму/ russianseattle.us

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням прес-службу суду Північно-Казахстанської області.

За інформацією суду, 5 грудня Ігоря Чупріна визнали винним у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і заохоченні сепаратизму. Зокрема, як повідомляється, він публікував в інтернеті заклики «зробити Казахстан частиною Росії».

За даними видання, у Північно-Казахстанській області з центром у Петропавловську проживає значна громада етнічних росіян і російськомовних громадян Казахстану. Регіон межує з Росією.

Читайте такожУ Казахстані випустять купюру з портретом президента Назарбаєва (фото)

Також повідомляється, щонайменше четверо громадян Казахстану були засуджені від 2015 року за звинуваченням у розпалюванні сепаратизму й міжнаціональної ворожнечі через інтернет. Розгляд цих справ відбувався на тлі підвищеної занепокоєності влади Казахстану з приводу намірів Москви після її анексії українського Криму й участі в конфлікті на сході України, де підтримувані Росією сепаратисти захопили контроль над частинами Донецької і Луганської областей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter