Червоний Хрест: $5 мільйонів пожертвувань на боротьбу з Еболою зникли через шахрайство та корупцію

02:36, 04 листопада 2017
Світ
226 0

Пропажа 5% від загальної суми пожертвувань поставила під загрозу репутацію Червоного Хреста. Організація заявила, що має намір посилити фінансові правила.

Ілюстрація / REUTERS

Більше п'яти мільйонів доларів гуманітарної допомоги, зібраних на боротьбу з епідемією лихоманки Ебола в Західній Африці, зникли через шахрайство та корупцію, визнали представники Червоного Хреста. Аудитори в ході розслідування виявили закупівлі за завищеними цінами, виплати зарплат неіснуючим працівникам, а також фальшиві митні рахунки, повідомляє Бі-бі-сі.

Читайте такожШахрай з Литви обманув Google і Facebook та отримав $100 мільйонів

Спалах Еболи в 2014-2016 роках забрав життя щонайменше 10 тисяч чоловік. Для боротьби з епідемією була організована масштабна гуманітарна операція, на яку були зібрані мільйони доларів.

У той час як Ебола поширювалася по Ліберії, Сьєрра-Леоне і Гвінеї, Міжнародна федерація Червоного Хреста в Женеві розподіляла фінансові пожертви між національними товариствами Червоного Хреста у цих країнах - загальна сума фінансування склала близько 100 мільйонів доларів.

Розслідування аудиторів Червоного Хреста виявило, що в Ліберії 2,7 млн доларів зникли в результаті поставок за завищеними цінами і виплат фіктивним працівникам.

У Сьєрра-Леоне співробітники гуманітарної організації, по всій видимості, вступили у змову з працівниками місцевих банків і змогли роздобути більше двох мільйонів доларів, у той час як у Гвінеї, де поки триває розслідування, близько мільйона доларів пропало через підроблені митні рахунки.

Представники Червоного Хреста заявили Бі-бі-сі, що глибоко жалкують про втрату коштів. Організація заявила, що має намір посилити фінансові правила і притягнути до відповідальності всіх винних. Червоний Хрест - найвідоміша у світі гуманітарна організація та підсумки розслідування, по всій видимості, згубно позначаться на ній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter