Зараз Лукашенко розмовляє тільки з Путіним / REUTERS

Путін може стати посередником у діалозі між опозицією Білорусі та Олександром Лукашенком.

Так вважає письменниця і члени Координаційної ради Білорусі Світлана Алексієвич.

Читайте такожБілоруські слідчі допитали нобелівську лауреатку і викликали на "розмову" опозиціонерку

Відео дня

Нобелівську лауреатку сьогодні допитували у Слідчому комітеті, проте вона відмовилась свідчити проти себе.

Кількома думками щодо того, як розв’язати складну ситуацію в Білорусі вона поділилась з журналістами. Слова опозиціонерки цитує TUT.BY.

Вона наголосила, що зараз Лукашенко розмовляє тільки з Путіним.

«Треба, можливо, і Путіна запросити до розмови, і світ, щоб Лукашенко став говорити, і зрозумів, що не треба ставити своє життя, життя своєї родини на одну дошку зі своїм народом і його долею», – сказала Алексієвич.

Допомога потрібна у діалозі опозиції та чинної влади, впевнена письменниця.

«На жаль, наше громадянське суспільство сильне, але поки ще не настільки сильне, тому нам потрібна допомога світу, можливо й Росії, якщо ми можемо разом її долучити», – зазначила жінка.

Координаційна рада була ініційована лідеркою об’єднаної опозиції Білорусі Світланою Тихановською 14 серпня, щоб забезпечити мирну передачу влади в країні.

Лукашенко, своєю чергою, відреагував на ідею вкрай емоційно: «Вони (опозиція – УНІАН) нам підкидають інший бік. І вимагають ні багато ні мало – передати їм владу. Значить, ми це розцінюємо однозначно: це спроба захопити владу з усіма наслідками», – відповів він.

19 серпня рада обрала президію, до якої ввійшли, зокрема, відомі білоруські політики й письменники.

Що відбувається у Білорусі: хронологія протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били. 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.