Президентські вибори в Білорусі пройшли 9 серпня, проте ЄС їх не визнає / facebook.com/anna.kanopatskaya

Кандидатка у президенти Білорусі Анна Канопацька подала скаргу до Верховного суду Республіки про визнання виборів у Білорусі недійсними.

Про це політик написала на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожСанкціям ЄС проти Білорусі можуть і не дати "зелене світло" – журналіст

Відео дня

«Грубе порушення положень Конституції Республіки Білорусь та Виборчого кодексу при проведенні виборів є безумовною підставою для визнання їх недійсними», – йдеться у повідомленні.

Вона наголосила, що прийнятні лише ненасильницькі законні способи політичної боротьби.

Протести в Білорусі: хронологія подій

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. З 9 серпня, за даними МВС Білорусі, в різних містах країни були затримані близько 7 тисяч учасників акцій.
  • 13 серпня їх почали випускати з ізоляторів. За даними правозахисників, під час вуличних акцій в Білорусі в результаті дій силовиків загинули мінімум п'ять осіб, ще семеро перебувають у критичному стані в реанімації, близько 200-300 затриманих правозахисники вважають політв'язнями.
  • 15 серпня Лукашенко після телефонної розмови з Путіним заявив, що президент РФ пообіцяв всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки країни. Раніше Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні.
  • 16 серпня після ще однієї телефонної розмови в прес-службі Лукашенко заявили, що вони з Путіним мають намір спільно реагувати "в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз".
  • 19 серпня ЄС заявив, що не визнає президентські вибори в Білорусі. Паралельно Захід готує пакет санкцій проти осіб, причетних до розгону протестувальників і вбивств.