Молодому білорусу загрожує позбавлення волі від 1 року  / Скріншот

23-річний мешканець Гомеля (Білорусь) зняв офіційний державний прапор та повісив національний – біло-червоно-білого кольору. За це його затримали міліціонери.

Читайте такожЛукашенко знову зідзвонився з Путіним

Про це повідомляє МВС Білорусі у Telegram.

Відео дня

Подія сталась 16 серпня під час наймасовішої акції протесту в Білорусі.

«Юнак помістив на верхівку біло-красно-білий символ протесту. У подальшому його зняли й повернули на місце офіційний стяг», – пишуть у прес-службі міністерства.

При цьому біло-червоно-білий прапор Білорусі правоохоронці назвали «полотном».

У МВС стверджують, що хлопець нібито назвав вчинок «витівкою і бешкетництвом», і що він «ніяк не пов’язаний з ідейною і громадською позицією».

Молодому білорусу загрожує штраф, виправні роботи до двох років або позбавлення волі від 1 року.

Державний VS  історичний прапор Білорусі

REUTERS

Біло-червоно-білий прапор і справді став символом протестів у Білорусі.

Проте він є ще й історичним національним стягом країни. У 1918 році він був прапором Білоруської Народної Республіки, а 1991-1995 – державним уже незалежної Білорусі. З 1995 року, за результатами народного референдуму, його замінили на червоно-зелений.

19 серпня Лукашенко переплутав його з польським і заявив про очевидне втручання у події Білорусі сусідніх держав.

Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі. 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську.