Протасевич вийшов на "прес-конференцію" в Мінську / фото REUTERS

Мати білоруського опозиціонера Романа Протасевича Наталя прокоментувала нещодавню "прес-конференцію" сина в Мінську.

Про це повідомляє DW.

Участь сина у заході, який пройшов у МЗС Білорусі, вона назвала вимушеною. Роман, за її словами, перебував під психологічним тиском: "Він надів на себе маску, щоб врятувати себе, а також життя своєї дівчини".

Слідів насильства на його обличчі мати не побачила, на відміну від попереднього "інтерв'ю".

Читайте такожЄвропарламент хоче вивчити "роль Росії" в примусовій посадці літака в Мінську

"Але він виглядав пригніченим, нервово моргав. Ясно, що йому дуже сильно загрожують", - додала вона.

Як повідомлялося, 14 червня на "прес-конференції" Роман Протасевич заявив, що під час і після затримання його ніхто не бив. Зокрема, він назвав жартом повідомлення ЗМІ про те, що його бив особисто Олександр Лукашенко, який вважає себе легітимно обраним президентом Білорусі.

Затримання Романа Протасевича: подробиці

  • 23 травня в аеропорту "Мінськ" екстрено приземлився літак компанії Ryanair, що прямував за маршрутом Афіни-Вільнюс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про мінування. Літак перевірили, бомбу не знайшли, а всіх пасажирів відправили на повторний огляд.
  • Після посадки влада країни затримала засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, який перебував на борту літака.
  • Україна з 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.
  • З 29 травня Кабінет міністрів заборонив білоруським літакам використовувати повітряний простір України.
  • 4 червня посли країн-членів Європейського союзу прийняли рішення заборонити білоруським авіакомпаніям з 00-00 годин (за центральноєвропейським часом) 5 червня виконувати рейси в аеропорти Євросоюзу або через його повітряний простір.