
Через два-п'ять років президент Росії Володимир Путін може бути готовий до того, щоб кинути виклик НАТО, захопивши невеликий шматок території. Зважиться він на це, якщо відчує слабкість. Про це йдеться у статті журналу The Economist.
"Це може здатися довгим терміном, але у військовому плануванні це мить", - наголошується в публікації.
Акцентується, що Росія рішуче виступає проти Заходу. Це має турбувати всю Європу. Однак багато європейців самовдоволені щодо загрози, яку становить РФ, і вони не розуміють, як її стримати.
"Путін справді агресор, якого потрібно стримувати. Поганий мир, нав'язаний Україні, може стати трампліном для його наступної війни... Стримування залежить від розуміння загрози, яку становить Путін. Після трьох років боротьби війна стала ідеологією... Путін поставив усе російське суспільство на військові рейки. Військова промисловість створює робочі місця. Щедрі виплати солдатам та їхнім сім'ям становлять 1,5% ВВП. Путін також використовує війну як виправдання для дедалі жорсткіших репресій та ізоляції від Заходу", - підкреслили у виданні.
Також у публікації вказується, що твердження, ніби сили Росії виснажені або недієздатні, - неправильне. І раптове навіть невелике російське вторгнення в країну-члена НАТО змусить Альянс обирати: чи повертати втрачені позиції, чи не ризикувати ядерною війною.
"У більш тривалому конфлікті НАТО, безумовно, могло б відбити перший російський наступ, але чи матиме вона ресурси для п'ятого або шостого? Путін міг би вважати це стратегічною перемогою, якщо Трамп відмовиться з'явитися, навіть якщо Росія буде відкинута. Це тому, що відсутність Америки на полі бою зміцнить вплив Росії в Європі", - зазначили в The Economist.
Стверджується, що захист від Росії починається з України: чим більше Путіну відмовляють в успіху там, тим менша ймовірність, що він нападе на НАТО.
"Це означає постачання Україні зброї, а також надання їй більшої кількості грошей на оплату того, що вона може виробляти сама по собі за низькою ціною. Україна могла б виробляти комплектів на суму 35 мільярдів доларів на рік, але має замовлення на суму менше половини від цього. Трамп повинен зрозуміти, що фінансування України в інтересах Америки, хоча б тому, що Китай слідкує за прогресом Росії", - йдеться в статті.
Але і цього недостатньо, додали у виданні, Європа повинна зробити більше: старанніше працювати над своїм захистом, зміцнювати свою єдність і закладати основи для постпутінської Росії.
Путін готується атакувати НАТО - що повідомлялося раніше
Нагадаємо, раніше екс-консультант Пентагону Рубен Джонсон заявляв, що є "вагомі ознаки" того, що Путін мобілізує сили для атаки на НАТО.
За його словами, Путін розуміє, що час не на його боці, і він не схильний чекати і давати Європі достатню кількість часу для нарощування своїх оборонних виробничих потужностей. Крім того, в його інтересах зробити хід якомога швидше, перш ніж економіка РФ впаде.
Голова Європейського аерокосмічного та оборонного консорціуму Airbus Рене Оберманн стверджував, що Путін має репутацію людини, яка завжди шукає і використовує вразливі місця своїх супротивників. І зараз, на його думку, російський диктатор бачить слабкість НАТО і те, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.