Зараз Путіну 69 років / скріншот

Поведінка російського диктатора Путіна під час параду в Москві 9 травня багато в чому показало, в якому стані він зараз знаходиться.

За словами психолога Валентина Кіма, особливу увагу привертає хода Путіна. Про це експерт сказав в ефірі "Радіо НВ".

"До цієї манери ходи дуже часто привертають увагу експерти. І цього року я і мої колеги побачили, що для Путіна вже стає притаманна особливість старечої ходи. Тобто він більше розгойдується, у нього починають проявлятися якісь проблеми з правою рукою. Він вже починає ходити, як людина, що знаходиться в поважному віці. У нього немає енергії - тієї самої енергії, яка необхідна для того, щоб очолювати націю, кудись її вести, до якихось перемог", - зазначив Кім.

Відео дня

Він констатував, що на параді всі побачили Путіна, якому цього року виповниться 70 років - "старої людини, не в енергійному стані".

"Вікова психологія накладає свій відбиток на поведінку будь-якої людини, особливо того, який стільки років вже знаходиться при владі. Якщо Путін приходив до влади ще досить зрілою людиною, то зараз він вже занурюється в цей життєвий період старості. Цей період характеризується тим, що енергії мало, що на людину тисне необхідність зробити щось важливе у своєму житті, якось запам'ятатися", - розповів психолог.

Імідж Путіна, за словами Кіма, де-факто тримається на двох типах фото: молодого - який займається дзюдо, і зрілого з голим торсом - який їде на коні або ловить рибу.

"На цих двох лінійно побудованих образах тримається відчуття сили Путіна. А зараз ми бачимо Путіна досить поважного віку, у якого вже є проблеми зі здоров'ям. Пройде ще п'ять років, наприклад, і ми біля Мавзолею не зможемо відрізнити, де ветеран, а де там Путін, тому що всі вони будуть приблизно одного віку. Тобто ми починаємо бачити цей віковий" Захід " лідера. Виходячи з того, що російська система влади прив'язує уряд до особистості фаворита, ми будемо спостерігати і "захід" Російської імперії. Як далі буде - подивимося, але зараз Росія знаходиться в досить вразливому стані, тому що від здоров'я першої особи залежить і стан здоров'я самої держави", - підсумував фахівець.

Раніше кандидат психологічних наук Світлана Арефнія назвала побоювання за власне життя головним страхом Путіна.