
У Міністерстві закордонних справ України переконані, що санкції президента США Дональда Трампа проти Міжнародного кримінального суду не вплинуть на пошук правосуддя у справах російських воєнних злочинів проти українців.
Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав речник МЗС Георгій Тихий.
Зокрема, він відповів на питання, чи занепокоєна Україна тим, що санкції США проти МКС можуть завадити шансам України добитися правосуддя за російські воєнні злочини.
"Ми бачили ці новини, і знаємо, що відносини Сполучених Штатів і МКС мають довгу історію. Мені здається, що не зараз почалося таке ставлення саме Сполучених Штатів до Міжнародного кримінального суду. Воно було й раніше. Ми переконані, що Міжнародний кримінальний суд продовжить виконувати важливі функції у кейсі України, а саме притягнення російських злочинців до відповідальності і Україна продовжує працювати з МКС над тим, щоби ці справи просувалися вперед", - відзначив Тихий.
Водночас, на його думку, "американські рішення не пов'язані з українським контекстом".
"І ми сподіваємося, що вони не вплинуть на можливість суду досягти справедливості й правосуддя для жертв російської агресії", - наголосив Тихий.
Речник додав, що в МЗС вважають МКС важливим інструментом в досягненні цих цілей і притягненні воєнних злочинців до відповідальності.
"Ми також переконані, що потрібно більше ордерів на арешт від Міжнародного кримінального суду в справах проти російських злочинців, у справах проти тих, хто вчиняє страти українських військовополонених, займається депортацією дітей, вчиняє воєнні злочини, обстрілює цивільних людей в Україні", - наголосив Тихий.
Речний сказав, що попереду ще багато роботи, і він переконаний, що ця робота триватиме.
США запроваджують санкції проти МКС - що відомо
Як повідомляв УНІАН, президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду (МКС) через справу суду проти прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу. Наказ передбачатиме фінансові санкції та візові обмеження проти посадових осіб МКС (і членів їхніх сімей), які сприяли розслідуванням МКС щодо громадян США чи країн-союзників.