Путін сильно недооцінив Україну і Захід два роки тому, зазначив оглядач / фото ua.depositphotos.com

Союзникам України необхідно радикально переосмислити свій підхід до допомоги в обороні Києву, пише оглядач Марк Чампіон у колонці на Bloomberg.

"Путін сильно недооцінив Україну і Захід два роки тому, але він адаптувався та переможе, якщо і Захід, і Україна не зможуть розробити та реалізувати нову стратегію", - зазначив автор.

Він вважає, що президентські вибори у США в листопаді можуть призвести до радикальних змін у Вашингтоні, що робить ще більш важливим наявність чіткої політики і життєздатної стратегії.

Відео дня

Оглядач назвав бардаком, а не стратегією, те, що Адміністрації Байдена знадобилося понад два роки, щоб відкрито заявити про бажання перемоги України у війні:

"Стільки ж часу знадобилося, щоб серйозно поговорити про те, що робити з приблизно 300 мільярдами доларів заморожених російських активів, або схвалити відправлення ракет ATACMS великої дальності і F-16, яких Україна так очевидно потребує. Навіть зараз тривають суперечки про те, чи повинна Україна мати можливість використовувати цю зброю для нанесення ударів по цілях у Росії. Це бардак, а не стратегія, цілком зрозуміла на початку війни, але зараз непростима".

На думку автора, на майбутній зустрічі з нагоди святкування 75-річчя НАТО в липні лідери країн мають використати цю можливість, щоб рішуче переосмислити оборону України:

"Вони мають поставити перемогу як мету, визначити параметри того, що вона означає, і пояснити, як вони планують її досягти. Тоді і тільки тоді можна буде замінити обіцянку "стільки, скільки буде потрібно" на "все, що буде потрібно".

Також автор вважає, що гарною "відправною точкою" було б більш чітке роз'яснення наслідків перемоги Росії в Україні - необхідно переконати в тому, що вторгнення Путіна радикально змінило правила американо-китайської конкуренції.

Крім того, оглядач радить перестати виправдовувати підтримку України захистом "ліберальної" демократії.

"Допомагаючи Україні, НАТО захищає фундаментальний захист ООН від країн, які змінюють свої кордони силою. Цей принцип також цінують переважна більшість лідерів в Африці, на Близькому Сході... Насамперед, це війна за збереження недоторканності кордонів і запобігання подальшим війнам. Союзникам України слід чітко заявити про це на липневому саміті НАТО і, можливо, навіть запросити кількох "автократів", щоб вони допомогли донести це послання до свідомості", - констатував оглядач.

Нагадаємо, раніше глави держав і урядів країн-членів НАТО підтвердили, що 2024 року на 75 річницю створення Альянсу саміт відбудеться у Вашингтоні.

Вас також можуть зацікавити новини: