Ескалація війни між Вірменією та Азербайджаном почалася в неділю, 27 вересня / фото REUTERS

У Міноборони Вірменії заявили, що Збройні сили Азербайджану втратили вбитими близько 200 військовослужбовців в ході боїв на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі в неділю, 27 вересня.

Про це заявив представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян. Його слова передає прес-служба невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.

Він також повідомив про знищення 30 танків та іншої броньованої техніки, а також 20 безпілотників. За даними Ованнісяна, 10 поранених вірменських військових знаходяться в госпіталі в Єревані, а у решти - легкі поранення.

Читайте такожНова війна за Карабах: що відбувається на кордоні Вірменії та Азербайджану (фото, відео)

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
  • У 1991-1994 роках в регіоні тривав кривавий конфлікт, який закінчився підписанням протоколу про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.
  • 27 вересня в Нагірному Карабасі поновилися бої. Обидві країни звинуватили один одного на початку військових дій.
  • Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії.
  • У Вірменії повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. За даними вірменської влади, Азербайджан також втратив три танки.
  • Туреччина вже заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією.
  • Вірменія, Азербайджан і Нагірний Карабах ввели воєнний стан. У Вірменії та Карабасі оголошено мобілізацію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram