Субота,
22 жовтня 2016

Наші спільноти

Російський авіахолдинг S7 Group придбав плавучий космодром "Морський старт"

Російський авіахолдинг S7 Group підписав контракт із групою компаній Sea Launch, що передбачає придбання майнового комплексу "Морський старт".

фото: УНИАН
фото: УНІАН

Про це йдеться в заяві авіакомпанії.

"Предметом угоди є корабель Sea Launch Commander, платформа Odyssey з установленим на них обладнанням ракетного сегмента, наземне обладнання у базовому порту Лонг-Біч (США) і товарний знак Sea Launch", - сказано в повідомленні.

"Вивести комплекс з консервації і почати пускову діяльність планується через 18 місяців після схвалення угоди - орієнтовно наприкінці 2018 року. Ми розраховуємо, що без великих вкладень у модернізацію Sea Launch зможемо зробити до 70 пусків протягом 15 років. (...) Ми будемо продавати запуски тільки на готових ракетах-носіях. Спочатку ракети, і тільки потім - покупець", - розповів генеральний директор S7 Group Владислав Фільов.

Українсько-російська ракета "Зеніт-3SL" вивела на орбіту супутник в рамках проекту "Морський старт"

У компанії відзначили, що закриття угоди планується через 6 місяців після отримання схвалення відповідними органами влади США та підписання низки договорів, які є частиною цієї угоди. Операція повинна отримати схвалення Директорату з контролю оборонної торгівлі (DDTC) і Комітету з іноземних інвестицій США (CFIUS).

Крім цього, S7 Group підписала угоду про співпрацю з Ракетно-космічною корпорацією "Енергія" (РФ). Компанії будуть вести спільну роботу по поновленню експлуатації комплексу "Морський старт". При цьому РКК "Енергія" буде надавати S7 Group всю необхідну інженерну підтримку і сприяння в організації пусків, а також у роботах з системної інтеграції.

У повідомленні холдингу зазначається, що спільна діяльність S7 Group і РКК "Енергія" не буде обмежуватися пусковими послугами і "Морським Стартом", а передбачає також співпрацю, спрямовану на створення транспортної інфраструктури в космосі.

S7 Group не називає суму угоди. Проте, за даними джерел видання Bloomberg, "Морський старт" обійшовся S7 приблизно в 100 мільйонів доларів. За словами гендиректора і співвласника компанії Владислава Фільова, S7 заплатить готівкою.

Україна може втратити $800 мільйонів у разі виходу Бразилії з проекту "Циклон" - КБ "Південне"

Як зазначає Bloomberg, реалізація проекту "Морський старт" була припинена в 2014 році.

Причиною цього стали анексія Росією українського Криму та розв'язання Росією бойових дій на сході України.

Всього з 1995 по 2014 роки з платформи були запущені 36 ракет українського виробництва "Зеніт 3SL".

Довідка УНІАН. Проект "Морський старт" - поки що єдиний у світі проект, який здійснює запуски з району екватора з плавучої платформи в Тихому океані. За рахунок вигідного розташування точки старту ракети-носії "Зеніт-3SL" можуть виводити на орбіту супутники значно більшої маси, ніж з наземних космодромів, розташованих поза екваторіальною зоною. Проект був створений компаніями з України, Росії, Норвегії та США у 1995 році.

Ракета космічного призначення "Зеніт-3SL" - сучасний засіб виведення, який відрізняється простотою експлуатації, повною автоматизацією процесів підготовки і запуску. Працює на рідкому кисні і гасі з продуктами згорання - водою і вуглекислим газом. Завдяки цьому відрізняється екологічною чистотою. Доопрацьована з урахуванням специфіки морського старту.

Росія відмовляється від українських ракет "Зеніт"

Ракета-носій "Зеніт-2S", розгінний блок ДМ-SL і блок корисного вантажу з КА входять до складу ракети космічного призначення (РКП) "Зеніт-3SL". Розробником і виготовлювачем ракети-носія "Зеніт-2S" (тобто першого і другого ступенів усієї ракети) є ДКБ "Південне" і ВО "Південмашзавод" (м. Дніпро, Україна). Розгінний блок ДМ-SL створений і серійно виготовляється Ракетно-космічною корпорацією "Енергія" ім. Королева (м. Корольов, Московська область, Росія). Розробку блоку корисного вантажу, що включає головний обтічник і перехідні елементи конструкції, за допомогою яких космічний апарат з'єднується з розгінним блоком, забезпечує компанія "Boeing Commercial Space Company" (м. Сіетл, штат Вашингтон, США).

ДП "КБ "Південне" є найбільшим в Україні та одним з найбільших у світі конструкторських бюро, які володіють передовими технологіями і беруть участь в програмах "Морський старт", "Наземний старт", "Дніпро", "Циклон-4", "Антарес II", "Маяк". КБ співпрацює з ракетно-космічними підприємствами Казахстану, Європи, США, Бразилії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку