FIA ввела заборону на тести в Формулі-1

07:30, 13 грудня 2008
Різне
896 0

Зміни торкнулися і технічної складової

Міжнародна автомобільна федерація (FIA) ввела заборону на тести в чемпіонаті "Формули-1", починаючи вже з наступного року, повідомляє портал F1News. Таке рішення було ухвалене у п`ятницю в Монако на засіданні Світової ради FIA.

При цьому рішення припускає, що протягом сезону тести будуть дозволені тільки під час вільних заїздів, що передують Гран-прі.

Крім іншого, був прийнятий перспективний комплексний план, що передбачає скорочення витрат. Він розрахований на кілька років, проте 30% скорочення витрат передбачається досягти вже наступного сезону.

Також зміни торкнулися і технічної складової. Зокрема, починаючи з 1 січня 2009 року, командам заборонено використовувати аеродинамічні труби, що допускають продування моделей, які перевищують 60% натуральної величини, і де швидкість потоку перевищує 50 м/сек. Протягом року бази команд повинні закриватися на шість тижнів.

Ресурс двигунів збільшується, при цьому кожен гонщик протягом сезону одержує вісім "бойових" моторів, і ще чотири команда може використати на тестах. Проте правило "один двигун на три гонки", прийняте 5 листопада, залишається чинним.

З 2010 року буде введена заборона під час гоночного вікенду на дозаправку, на механічне чищення шин, а також на використання термочохлів. Крім того, можливі скорочення дистанції або тривалості гонки. Рішення про це буде ухвалено після вивчення громадської думки.

РІА "Новости"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter