Видавці проти кримінального покарання за "аморалку"

20:21, 14 липня 2009
Різне
1203 0

Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) виступає проти намірів Верховної Ради ввести кримінальну відповідальність за порушення законодавства про суспільну мораль.

Про це йдеться у заяві УАВПП, текст якої має УНІАН.

За інформацією УАВПП, 9 червня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі), зареєстрований за № 1340 15 травня 2008 року.

"Зазначений закон не може бути прийнятим з огляду на те, що оперує недосконалою термінологією Закону України «Про захист суспільної моралі». У разі прийняття вищезазначеного закону, під загрозою кримінальної відповідальності опиняться редактори та журналісти чоловічих й жіночих газет та журналів, а також таблоїдів, масових розважальних видань. Таким чином набуття чинності змін до ККУ означає закриття цілих сегментів ринку друкованих видань", - зазначають в Українській асоціації видавців періодичної преси.

З цього приводу УАВПП звернулася до голів профільних комітетів Верховної Ради, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення, а також голів парламентських фракцій.

В асоціації вважають, що ухвалені у першому читанні зміни до Кримінального кодексу не відповідають задекларованим завданням, а саме боротьбі з дитячою порнографією, натомість прийняття такого закону поставить поза законом цілі сегменти видавничого бізнесу.

Саме тому УАВПП протестує проти ухвалення цих змін до Кримінального кодексу і закликає видавців підтримати зазначений протест та висвітлювати дану проблему на своїх сторінках, аби не допустити знищення ЗМІ під гаслом «захисту моралі».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter