Що може допомогти за відсутності мотивації / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Іноді дуже важко виконувати будь-які завдання і зовсім - досягати певних цілей, коли ви навіть знаєте, як це можна зробити. Це може бути "виною" відсутності мотивації - звичайної та доволі зрозумілої людської реакції на відчуття перевантаженості та втоми.

Існує безліч причин відсутності мотивації, включно зі стресом, психічним здоров'ям, тривожністю, проблемами з упевненістю в собі та багато іншого. Якщо вам важко або навіть неможливо мотивувати себе, є певні прийоми, які можуть допомогти - ось що кажуть експерти, пише Best Life.

Рух надає впевненості в собі

"Рух" - один із найкращих способів миттєво підвищити свою мотивацію, особливо якщо він відбувається в компанії однодумців. Коли ви рухаєтеся разом з іншими людьми, це створює сильне відчуття можливості зробити більше, ніж можна зробити одному. Це змушує людей почуватися більш оптимістичними та сповненими сил", - зазначає психологиня Келлі Макгонігал.

Відео дня

Фізичні вправи в боротьбі з депресією

Для тих, хто бореться з депресією, фізичні вправи можуть забезпечити миттєве піднесення настрою і мотивації. Однак для людей із важкою депресією одних фізичних вправ може бути недостатньо, заявляє доктор Майкл Крейг Міллер, доцент кафедри психіатрії Гарвардської медичної школи.

"Почніть із п'яти хвилин ходьби на день або будь-якого заняття, яке вам подобається. Незабаром п'ять хвилин активності перетворяться на 10, а 10 - на 15. Виберіть щось, що ви зможете підтримувати протягом довгого часу. Головне, щоб це було те, що вам подобається, і те, що ви захочете продовжувати робити", - зазначив він.

Вправи покращують концентрацію уваги

Вправи можуть допомогти, якщо у вас проблеми з концентрацією уваги.

"В одному зі своїх лабораторних експериментів я виявила, що одне тренування може поліпшити вашу здатність перемикати і фокусувати увагу", - зізнається докторка доктор філософії, нейробіологиня, професорка нейронаук і психології в Центрі нейронаук Нью-Йоркського університету Венді Судзукі для CNBC Make It.

Цей ефект може тривати години дві після 30-хвилинного тренування. Експертка ж рекомендує заняття з підвищенням частоти серцевих скорочень - біг, плавання, їзду на велосипеді тощо.

Вправи та тривожність

Фізичні вправи сприяють виділенню гормонів щастя, які й допомагають впоратися з тривогою. "Дослідження показали, що щоразу, коли ви рухаєте тілом, у вашому мозку вивільняється низка корисних нейротрансмітерів, включно з дофаміном, норадреналіном, серотоніном і ацетилхоліном", - підкреслює доктор Судзукі.

Навіть якщо немає грошей на абонемент у спортзал, він пропонує пройтися сходами замість поїздки на ліфті. Або походити квартирою.

Вправи і творчість

"Якщо я не займаюся спортом, я відчуваю різницю. Моє тіло починає почуватися млявим, а потім і мій мозок наслідує цей приклад - я почуваюся заблокованим і засмученим. Іноді достатньо просто пройтися, щоб вибити це почуття з колії", - зізнається креативний директор Create Sustain Алекс Макінтос, зазначаючи, що це допоможе підняти творчий потенціал.

Інші новини про психологію

Раніше УНІАН повідомляв, як ефективно подолати стресові ситуації. Усього чотири поради від психолога, які неймовірно важливі та корисні.

Крім того, психолог пояснив, чому ми боїмося критики. Приміром, це може відбуватися через почуття власної цінності, будучи результатом дитячих переживань.

Вас також можуть зацікавити новини: