Житомирська та Хмельницька облради схвалили плани формування громад

11:06, 29 травня 2015
Децентралізація
380 0

Ще дві області схвалили проекти Перспективного плану формування спроможних громад.  

Області схвалили плани формування громад

Житомирська та Хмельницька обласні ради більшістю голосів проголосували за схвалення таких документів.

Перспективний план формування спроможних громад Житомирської області  передбачає створення в області 48 спроможних громад:

- по 4 об’єднані громади в Житомирському, Попільнянському, Чуднівському та Черняхівському районах;

- по 3 – Баранівському, Володарсько-Волинському, Коростенському та Малинському;

- по 2 – Ємільчинському, Новоград-Волинському, Овруцькому, Радомишльському та Романівському.

В інших територіях області буде організовано по одній самодостатній громаді в межах існуючих районів і міст обласного значення. За це проголосували 66 депутатів.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський подякував депутатам за прийняте рішення, наголосивши, що цей документ є поштовхом до розвитку кожної території.

«Ми зробили сміливий державницький крок і можемо сміливо дивитися у вічі нашим нащадкам», - сказав Сергій Машковський.

Читайте такожЧернігівська облрада відправила проект перспективного плану формування громад на доопрацювання

Перспективний план формування спроможних громад Хмельницької області передбачає утворити 54 спроможних об’єднаних територіальних громади, у тому числі – 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищну та сільську об’єднану громаду.

У межах Новоушицького, Старосинявського та Ярмолинецького районів запропоновано утворити по одній об’єднаній територіальній громаді. З метою забезпечення доступності отримання населенням адміністративних та соціальних послуг, враховуючи існуючі трудові потоки і працевлаштування громадян, навчання дітей у закладах освіти, транспортне сполучення, побажання та наміри сільських громад передбачено зміну меж таких районів: Волочиського, Деражнянського, Дунаєвецького, Ізяславського, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Теофіпольського, Чемеровецького, Хмельницького, Шепетівського та Ярмолинецького, від яких відійдуть, або до яких приєднаються території сільських рад інших районів.

Нагадаємо, 27 травня Дніпропетровська область першою в Україні отримала Перспективний план формування спроможних громад. 

Наступний крок – схвалення цих документів Кабінетом Міністрів України.

Раніше В’ячеслав Негода,заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заявив, що Перспективний план формування спроможних громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter