этот материал доступен на русском

Екологічна катастрофа: в одному з районів Луцька вміст аміаку в повітрі перевищив норму в 22 рази (відео)

19:42, 11 липня 2019
Екологія
1081 0
У Луцьку виявили небезпечний рівень забруднення повітря аміаком через місцевий завод з виробництва спирту / elitefon.ru

Після численних скарг місцевих мешканців Волинський лабораторний центр МОЗ України провів перевірку повітря в Луцьку. За її результатами в одному з районів міста вміст аміаку в повітрі перевищує норму в 22 рази, а сірководню – у 10.

Читайте такожЕкологічна катастрофа на Вінниччині: що відомо про забруднення річки Рось отруйними хімікатами (відео)

Як повідомляється у сюжеті ТСН, проби повітря взяли після того, як жителі почали масово скаржитися на запаморочення, кашель та важке дихання. Фахівці зробили заміри в п'ятьох місцях поблизу полів фільтрації - свої відходи туди скидає підприємство, що виробляє етиловий спирт.

Дане виробництво працює в Луцьку вже три роки. Екологи звинувачують підприємство у забрудненні повітря. Зазначається, що в районах, де виявили перевищення шкідливих речовин, живуть тисячі людей.

Міська влада вже звернулась у прокуратуру з вимогою провести офіційну перевірку на заводі, і, за потреби, закрити його.

"Шокували, чесно признаюсь. За стільки років роботи, шокували, бо таких ще в мене не було. Значне перевищення і, безумовно, воно впливає на стан здоров'я населення", – зазначила завідувачка відділення Волинського лабораторного центру МОЗ України Оксана Колобкова.

Раніше повідомлялось, що жителі Луцька та довколишніх сіл страждають від нестерпного смороду. Екологи пов'язують його з підприємством, яке запрацювало три роки тому. Саме тоді містом вперше і поширився неприємний запах. На заводі все спростовують.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter