Кліматологи визначили найспекотніший рік за всю історію спостережень

20:47, 17 липня 2015
Клімат
2103 0

Минулий 2014 рік визнано найбільш спекотним за всю історію спостережень. Крім того, в минулому році клімат відзначився швидким таненням льодовиків, зростанням кількості спекотних днів і циклонів.

ТСН
 

Про це повідомляється у щорічній доповіді "Стан клімату", яку представило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США на основі даних, отриманих 413 вченими з 58 країн світу, передає Lenta.ru.

Читайте такожБіологи вважають, що на Землі почалося шосте масове вимирання тварин

Температура повітря на планеті в 2014 році виявилася найвищою за останні 135 років. Нові температурні рекорди були встановлені в більш ніж 20 країнах Європи, за ними йдуть країни Африки, Азії і Австралія.

Згідно з доповіддю, середній рівень моря протягом двох десятиліть росте на 3,2 міліметри в рік (супутники почали відстежувати це явище лише з 1993 року). З урахуванням того, що 8 з 10 найбільших мегаполісів світу розташовані на морських берегах, ця тенденція викликає великі побоювання: через неї підвищується ризик повеней і ерозії берегів. З 1990 року все більше тануть льодовики, і інтенсивність цього процесу зросла з середини 2000-х років.

Кліматичні зміни впливають не тільки на середню температуру: частішають і екстремальні погодні явища. По всьому світу стає все більше спекотних днів і все менше холодних ночей. Крім того, в 2014 році зафіксовано 91 тропічний циклон - вище середньої кількості за 1981-2010 роки (82 циклони).

Зазначається, що основний удар глобального потепління взяли на себе океани: вони поглинули близько 90% надлишків тепла, викликаних викидами парникових газів. З цієї причини в 2014 році до рекордного рівня зросло утримання тепла в верхніх шарах світового океану і температура його поверхні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter