фото REUTERS

В Україні лише чверть громадських екологічних організацій є справжніми та відстоюють реальні проблеми довкілля, тоді як решта 75% є так званими еко-терористами, які під приводом вирішення екологічних проблем займаються вимаганням грошей від підприємств.

Такі цифри назвав керуючий партнер адвокатського об’єднання "Лучковський і партнери" Валентин Лучковський, повідомляє "5 канал".

За його словами, еко-терористи за глобальними вимогами приховують головне бажання – нажитися, а їхні дії не лише шкодять українському бізнесу, а й примножують корупцію в Україні.

Відео дня

"Перший удар, який завдається – це по репутації, другий – це витрата часу. А в бізнесі час – це гроші. Тому багато підприємств, навіть маючи все ідеально, коли вони відстоюють свою позицію, розуміють, що якщо вони залізуть у суди, то будуть судитися півроку-рік, і за цей час вони втратять значно більше коштів, ніж відкупившись від цих активістів", – пояснив Лучковський.

Втім, за його словами, кількість судових справ, де так звані "екологи" пішли із суду з нічим, вже досить велика, та й самі судові інстанції вже менше беруть до розгляду подібні справи. Більш того, практика показує, що такі слухання або штучно зривають галасом, або зовсім не мають доказів, тому спершу псевдо-екологи намагаються "домовитися" з об’єктом терору.

"Якщо до власників підприємства і до менеджменту ставляться протиправні вимоги, що з тебе там 10% в статутному капіталі чи з тебе там певна сума коштів, 10-20 тис доларів, це вже йде вимагання. І це вже перша ознака еко-рейдерства чи вимагання під приводом екологічних тем", – пояснив Лучковський.