Фото УНІАН

Відсутність ефективної державної політики у сфері охорони навколишнього середовища призводить до того, що Україна втрачає своє біорізноманіття, зокрема, скорочуються популяції рибних видів та зникають деякі види тварин.

Про це заявили в українському представництві Всесвітнього фонду дикої природи (WWF-Україна), повідомляється в статті УНІАН "Кліматичні біженці. Чому на екологічні проблеми в Україні більше не можна закривати очі".

"Ми спостерігаємо, що різке зменшення чисельності водних мешканців актуально для України. Це пов'язано з трансформацією річок – випрямленням русла, створенням штучних бар'єрів, руйнуванням природних комплексів в заплавах, зокрема, для агровиробництва, видобутком піску і гравію в руслах та суцільною вирубкою лісів", – зазначають експерти.

У Фонді також заявили, що в Україні відбувається неконтрольований відстріл тварин браконьєрами (зокрема, рисі, бурого ведмедя, лося).

При цьому, як зазначають фахівці, дослідження щодо зникнення деяких видів тварин й рослин на державному рівні в Україні навіть не проводяться.

У статті наголошується, що для вирішення існуючих проблем в Україні необхідна, в першу чергу, зацікавленість в цьому самої держави, яка має невідкладно розпочати впроваджувати грамотну природоохоронну політику, а не займатися марним популізмом, внаслідок якого лише збільшується навантаження на бізнес, котрий, у своїй більшості, й так вкладає мільйонні кошти в екомодернізацію, а замість подяки отримує за це ще більшу зарегульованість бізнес-процесів. В іншому випадку, екологічна ситуація в країні тільки продовжить погіршуватися.