Концентрація вуглекислого газу досягла найбільшої позначки за 800 тисяч років

21:57, 30 жовтня 2017
Зменшення викидів
1171 0

Причинами такого різкого стрибка стало поєднання природного феномена Ель-Ніньо і діяльності людини.

Ілюстрація / REUTERS

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері у 2016 році знову побила всі попередні рекорди і досягла найвищої позначки за 800 тисяч років.

Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), представленій в понеділок у Женеві, пише Центр новин ООН.

Як підкреслюють фахівці, концентрація CO2 у минулому році становила 403,3 частинки на мільйон. У 2015 році цей показник тримався на позначці 400 частинок на мільйон. Причинами такого різкого стрибка стало поєднання природного феномена Ель-Ніньо і діяльності людини.

Читайте такожРекордне зростання вуглекислого газу на Землі викликане впливом Ель-Ніньо на тропічні ліси - NASA

«Потрібно приймати активні заходи по зменшенню викидів в атмосферу, тому що кожна молекула CO2, яку ми викидаємо, залишається і накопичується. Потрібно зменшити викиди і збільшити «стоки». Стоки – це біосфера і океан. Біосфера забирає близько 25 відсотків CO2, який ми викидаємо в атмосферу», - заявила експерт ВМО Оксана Тарасова.

Фахівці нагадують країнам про необхідність виконувати Паризьку угоду по клімату, яке містить низку заходів щодо зниження концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter