Ілюстрація REUTERS

Україні слід очікувати високого врожаю зернових і зернобобових культур, при цьому досягти рекордних обсягів завадила спека в червні, повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

Читайте такожТемпи збирання зернових цього року на 21% перевищують минулорічні

"Засуха, яку ми спостерігаємо кожен рік, цьогоріч також була аномальною, але не досягла критеріїв сильною, тому урожай, сформований на полях, досить пристойний", - сказала Адаменко.

Відео дня

При цьому, за її словами, урожай пшениці цього року мав потенціал досягти рекордних показників, однак цьому перешкодила червнева спека, яка не дала зерна повністю наповнитися.

"Однак те, що зараз показує Міністерство аграрної політики та продовольства, врожайність з гектара, вона вище середньої по всіх областях", - сказала вона.

Адаменко додала, що літо цього року було аномальним, оскільки температура повітря в червні була вище липневої та найвищою за всю історію метеорологічних спостережень в Україні. При цьому в липні середня температура повітря була близькою до кліматичної норми. Водночас, попри невеликі дощі, в Україні, за винятком деяких південних, центральних і східних областей, спостерігався недолік вологи. Проте періодичні похолодання та активні роси підтримували вологість на достатньому рівні.

Як повідомляв УНІАН, 2 травня українські аграрії завершили сівбу ранніх ярових культур, засіявши 2,1 мільйона га.

У квітні експерти прогнозували в Україні сприятливі умови для вирощування зернових культур, попри тенденції до потепління.

Урожай зернових в Україні у 2018 році становив рекордні 70,1 мільйона тонн.