этот материал доступен на русском

В Україні б'ють на сполох через ситуацію з податками на землю: від Кабміну вимагають рішучих кроків

15:11, 23 липня 2020
Агро
8688 0
Ілюстрація REUTERS

Як пише у своєму блозі на "Обозревателе" практикуючий адвокат В'ячеслав Ганган, Кабміну слід розробити методологію розрахунку процентної ставки та розробити єдиний уніфікований підхід.

Читайте такожРада схвалила законопроект щодо розпаювання земель держпідприємств

Уряд повинен розробити відповідні критерії для місцевих рад, наприклад, прив'язати розмір податку до площі земельної ділянки та її розташування — у центрі чи на околиці. Адже саме місцеві ради вирішують, як будуть виплачуватися податки до місцевих бюджетів. Такі кроки міністрів допоможуть уникнути анархії у сфері земельних відносин, наголошує експерт.

Підприємці, які беруть землю в оренду у місцевих рад, повинні сплачувати щорічний податок до місцевого бюджету. А ставку податку в кожному конкретному випадку встановлюють місцеві ради. На сьогодні її розмір становить від 3% до 12% від грошово-нормативної оцінки вартості земельної ділянки.

Тобто ця ставка встановлюється індивідуально для кожного підприємця. А оскільки Кабмін не створив єдиних критеріїв на нормативному рівні, звертає увагу експерт, місцеві ради цим користуються.

Через відсутність критеріїв заздалегідь розрахувати, який розмір земельного податку доведеться платити, неможливо.

Така ситуація тягне за собою корупційний та економічний ризики. Тому її необхідно вирішувати на державному рівні, зазначає Ганган.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter