Партію доставив танкер Prometheus Energy / фото port.odessa.ua

В Одеському морському порту вивантажено першу партію лівійської нафти.

Як повідомили УНІАН у прес-службі порту, цю партію доставив танкер Prometheus Energy (довжина - 250 м, прапор - Маршаллові острови).

Судно вийшло з нафтогавані порту сьогодні, 12 листопада.

Відео дня

За інформацією головної диспетчерської Одеської філії держпідприємства «Адміністрація морських портів України», судно доставило з лівійського порту Ез-Завія 81,282 тис. тонни нафти. Обробка танкера зайняла 41 годину за нормативу 38 годин.

Як уточнив заступник головного диспетчера порту В'ячеслав Лавренюк, перевантаження нафти в ємності нафтобаз почалося увечері 9 листопада і проводилося трьома технологічними лініями.

«Станом на вчорашній вечір, а точніше на 22.00, судно вже було готове на вихід з порту. Однак через густий туману лоцманську проводку довелося відкласти до ранку», - сказав він.

За його словами, поточного місяця очікується підхід ще одного великовантажного танкера - з азербайджанською нафтою.

Читайте такожУкраїна скоротила імпорт нафтопродуктів, головний постачальник - Білорусь

У порту зазначають, що за останні 20 років через нафтогавань Одеси здійснювалося перевантаження транзитної та імпортної нафти походженням з 8 країн світу - Росії, Казахстану, Азербайджану, Ірану, Іраку, Бразилії, Венесуели і США. Лівія стала дев'ятою країною, а танкер Prometheus Energy достав на український ринок першу партію сировини з цієї країни.

За інформацією enkorr, продавцем виступає міжнародний трейдер BP, який раніше організовував поставки для Кременчуцького НПЗ трьох спотових партій американської нафти сорту Bakken, об'ємом до 250 тис. тонн.

Як повідомляв УНІАН, Одеський морський торговельний порт у 2018 році скоротив перевалку вантажів на 10,1% - до 21,7 млн тонн.

*** Одеський морський торговельний порт - один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований в північно-західній частині Чорного моря на перетині історично сформованих торгових шляхів Сходу і Заходу. Порт приймає великі круїзні пасажирські судна завдовжки до 300 м, осадкою до 11,5 м. Технічні можливості порту дозволяють обробляти понад 18 млн тонн сухих і 25 млн тонн наливних вантажів на рік.