Ілюстрація REUTERS

Керівники АТ «Укртрансгаз» і АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) 1 січня підписали акт прийому-передачі, після чого ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) перейшло у володіння МГУ.

Читайте такожУкраїна транспортувала до ЄС перші кубометри російського газу за новим договором

Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

Відео дня

Відзначається, що своєю чергою «Оператор ГТС України» окремим актом прийняв на баланс активи української ГТС від «Укртрансгазу».

Акт прийому-передачі містить понад 47 тисяч одиниць балансовою вартістю понад 32 млрд грн. Цей акт погодили всі залучені в процес анбандлінгу ГТС сторони - НАК «Нафтогаз України», Фонд державного майна, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство фінансів, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища.

«Це був завершальний етап процесу відділення газотранспортної системи України від «Нафтогазу». Анбандлінг ГТС завершено вчасно, незалежний оператор почав повністю самостійну діяльність», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це була найбільш масштабна реформа в енергетичному секторі за всю історію незалежної України.

«Україна виконала вимоги Третього енергопакету і довела, що є відповідальним і надійним партнером. «Нафтогаз» перестав бути акціонером оператора ГТС, але стає його великим клієнтом і готовий підтримувати в ініціативах, спрямованих на розвиток конкурентного та прозорого газового ринку», - підкреслив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України прийняла закон, яким передбачається відділення газотранспортної системи України від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (анбандлінг), при цьому об'єкт залишиться у власності держави.

Довідка УНІАН. Анбандлінг - це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності Оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії.

Передбачається, що ефективний анбандлинг стане запорукою формування незалежної і сертифіковане по європейським вимогам оператора української газотранспортної системи. Існування і робота оператора дозволить посилити позиції та роль України в переговорному процесі з Російською Федерацією про продовження транзиту і збереження української газотранспортної системи з 2020 року.