Яценюк: закриття "схем Курченка" принесло держбюджету в квітні 835 млн гривень

12:17, 18 квітня 2014
Енергетика
0 0

Минулого року схема «сім'ї» вкрала 835 млн через нерозмитнення і пільги з розмитнення нафтопродуктів - Яценюк  

Яценюк: закрытие

Закриття низки тіньових схем поставок нафтопродуктів в Україну, пов'язаних із компанією ВЄТЕК скандально відомого бізнесмена Сергія Курченка, дозволило у квітні додатково залучити до державного бюджету 835 млн грн, які раніше держава недоотримувала через пільги, що надаються митними органами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи у парламенті у п'ятницю.

«У зв'язку з тим, що ми почали наводити лад на митницях, завдяки тому, що закрита схема імені Курченка з безмитного ввезення нафтопродуктів, у квітні поточного року порівняно з квітнем минулого року додатково до державного бюджету було мобілізовано 835 мільйонів гривень», - сказав Яценюк.

За словами прем'єра, раніше ці суми розкрадалися представниками так званою «сім'ї».

«Торік схема «сім'ї» вкрала 835 млн через нерозмитнення і пільги з розмитнення нафтопродуктів. Цього року в квітні місяці майже плюс мільярд, який раніше йшов до кишені, а зараз пішов до бюджету», - сказав Яценюк.

При цьому він нагадав, що 700 млрд грн на банківських рахунках Курченка заарештовані.

Читайте такожПодаткова Києва розкрила тіньові схеми Курченка на 1 млрд гривень

Як повідомляв УНІАН, 4 квітня МВС розмістило оголошення про розшук бізнесмена Курченка в розділі розшуку осіб, які переховуються від органів прокуратури.

6 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС викрило злочинну схему ввезення на територію України і реалізації нафтопродуктів групою компаній "Східно-європейськая паливно-енергетична компанія" (ВЕТЕК), яка належить Курченку.

“Встановлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ "Зовніштрансгаз", ДП "Петрол", ПМП "Петрол-Форвардинг" і ПП "Армада-Плюс") упродовж 2012-2013 років ввезено на територію держави нафтопродуктів на суму 25 млрд грн для їх переробки як давальницької сировини і подальшого "реекспорту" за кордон”, - зазначив він.

За словами Авакова, фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення і сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 млрд грн.

З метою прикриття злочинної діяльності були створені ряд фіктивних підприємств, які за підробленими документами реалізовували нафтопродукти без сплати податків легальним оптовим постачальникам пального.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter