Приймаються заявки на транспортування газу зі Словаччини до України / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Державна компанія "Оператор ГТС України" завершила планові ремонтні роботи на газопроводі "Лупінг № 4" біля кордону зі Словаччиною.

З 22 вересня транспортування газу через газовимірювальну станцію (ГВС) «Будінце» може бути відновлено в повному обсязі. Про це повідомила прес-служба компанія.

Читайте такожУкраїнські газові трейдери зазнають значних фінансових витрат через закриття на ремонт трубопроводу на кордоні зі Словаччиною – експерт

«На завтра, газова доба 22 вересня, приймаються заявки від трейдерів на транспортування газу зі Словаччини в Україну через ГВС «Будінце» в повному обсязі. Газопровід і точка міждержавного з'єднання почнуть роботу з 7:00 ранку», - сказано в повідомленні.

Повідомляється, що газопровід «Лупінг №4» був об'єктом підвищеної уваги, оскільки він є єдиним маршрутом гарантованих поставок газу з країн ЄС в Україну. Завдяки залученню додаткових ресурсів терміни виконання ремонтних робіт на ньому на прохання учасників ринку були мінімізовані з 7 до 3 тижнів.

Відзначається, що відновлення роботи газопроводу «Лупінг №4» поверне можливість замовникам послуг транспортування використовувати цей газопровід для імпорту газу в Україну в обсягах до 27 млн куб.м/добу гарантованої та до 15,5 млн куб. м/добу переривчастої потужності, з яких 12,2 млн куб. м/добу вже заброньовані замовниками до кінця вересня.

Хронологія подій

  • З 1 січня 2020 року функції оператора магістральних газопроводів перейшли від держкомпанії «Укртрансгаз» до «Оператора ГТС України», який був переданий в управління держкомпанії «Магістральні газопроводи України» (МДУ), підпорядкованої Міністерству фінансів України.
  • 23 червня 2020 року "Оператор ГТС України" заявив про внесення змін до Плану проведення ремонтних робіт на точці з'єднання "Будінце" на кордоні зі Словаччиною, які передбачають повну зупинку з 11 серпня по 1 жовтня 2020 року.
  • ОДТСУ пояснив проведення ремонту необхідністю безпечної експлуатації інфраструктури та підготовки до наступного зимового сезону.
  • 8 липня 2020 року глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що словацька сторона, користуючись юридичними неточностями, вважає, що не зобов'язана добровільно впроваджувати європейські мережеві кодекси на кордоні з Україною, у зв'язку з чим українська сторона звернулася до Європейської комісії та Секретаріату Енергетичного Співтовариства за допомогою у вирішенні виниклої ситуації. Словацький оператор Eustream відмовився на словацькій стороні переносити раніше заброньовані потужності з точки "Будінце" на точку "Велки Капушани".
  • Того ж дня, 8 липня 2020 року президент Асоціації "Газові трейдери України" Андрій Мізовець заявив, що українські газові трейдери понесуть значні фінансові витрати через закриття на ремонт трубопроводу на кордоні зі Словаччиною.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram