Експерт зазначив, що наразі працює лише шість енергоблоків із дев’яти./ колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Ситуація в українській енергосистемі може покращитися в серпні, коли працюватимуть щонайменше вісім атомних енергоблоків. Про це в коментарі УНІАН розповів енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

Водночас, за його словами, у липні вимкнень світла менше не стане, і збережуться приблизно ті ж графіки, що діють станом на зараз. Таким чином, впродовж поточного місяця споживачі можуть сидіти без світла близько 10-12 годин на добу.  

"Один енергоблок вийде з планових робіт, а інший зайде. Тому ситуація може змінитися на краще, якщо будуть працювати щонайменше вісім енергоблоків із дев’яти. А це можна очікувати лише наприкінці літа. Тобто десь, може, в серпні, але точно не в липні", - сказав Рябцев.

Відео дня

Він також відмітив, що наразі працює лише шість енергоблоків із дев’яти. При цьому двом енергоблокам зменшують генерацію перед виведенням в обслуговування. 

"Не можна просто взяти і натиснути кнопку й зупинити енергоблок. Він має впродовж певного періоду часу зменшувати обсяг генерації, щоб потім його зупинили для заміни відпрацьованого палива свіжим", - пояснив експерт. 

Ситуація в енергосистемі України - останні новини 

Радник прем'єр-міністра України та член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко повідомляв, що з 20-х чисел липня в Україні очікується вихід з ремонтів генеруючого обладнання. Це має покращити ситуацію в енергосистемі та призведе до суттєвого пом’якшення графіків. Він відмітив, що дефіцит в енергосистемі хоч і залишиться, однак буде суттєво меншим. 

8 липня стало відомо, що в Польщі обговорюють можливість допомогти Україні у постачанні електроенергії перед зимою. Йдеться про спалення польського вугілля на електростанціях для вироблення електрики. 

Вас також можуть зацікавити новини: