Українські енергетичні об'єкти перебувають перед загрозами російських атак / скріншот

Прем'єр-міністр Польща Дональд Туск повідомив, як Польща планує допомогти Україні у задоволенні її потреб в електроенергії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Туск сказав у Варшаві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Прем'єр Польщі сказав, що питання про енергетику є ключовим. За його словами, зараз у Польщі обговорюють те, яким чином безпосередньо можуть допомогти Україні у постачанні електроенергії перед зимою. Йдеться про спалення польського вугілля на електростанціях для вироблення електрики.

Відео дня

Він додав, що українські енергетичні об'єкти перебувають перед загрозами російських атак.

"Ми працюємо над тим, щоб спалювати польське вугілля, якого маємо багато, і не платити за спалювання цього вугілля, тобто за викиди. А (отриману) електроенергію... за європейські гроші передавати в Україну енергетичним установам. Звісно, це не вирішить всієї проблеми, але, принаймні, у якійсь частині, зможе допомогти пройти цю складну зиму", - сказав Туск.

Також він додав, що Польща буде говорити з усіма партнерами, або ті шукали креативні рішення допомогти Україні, бо з осені проблема стане складнішою.

Ситуація в енергосистемі України - останні новини

Російська Федерація намагається повністю знищити українську енергосистему, б'ючи ракетами та дронами по об'єктам генерації та передачі електроенергії. Тільки в Києві сьогодні російська армія повністю зруйновала або пошкодила три трансформаторних підстанції ДТЕК.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив, що в кращому разі взимку електроенергії не буде по 12 годин на добу. Однак цілком імовірно, що буде й інший сценарій, коли світло даватимуть 6 годин на добу в пікові періоди, а, можливо, і менше.

Вас також можуть зацікавити новини: