Фото УНІАН

«Укрнафта» звернулася до керівників депутатських фракцій і профільних комітетів з питань правоохоронної діяльності та з питань екологічної політики та природокористування, а також народних депутатів, обраних в Полтавській області, з проханням звернути увагу на питання спору за Свистунківсько-Червонолуцьке родовище та направити до Офісу Генерального прокурора відповідне звернення/запит про захист інтересів держави у питанні незаконної видачі спеціального дозволу на користування його надрами. 

Про це йдеться у заяві компанії, опублікованій у Facebook.

23 березня Укрнафта звернулася до ОГП з ініціативою переглянути судове рішення, яким було відмовлено в задоволенні позову заступника Генерального прокурора України щодо визнання недійсним спецдозволу на користування надрами, виданого ТОВ «Аркона Газ-Енергія», за нововиявленими обставинами, шляхом подачі відповідної заяви до Окружного адміністративного суду м. Києва.

ПАТ «Укрнафта» звертає увагу, що відповідно до закону, Офіс Генерального прокурора має 30 днів для реалізації права на звернення до суду з такою заявою.

"Для захисту інтересів держави щодо Свистунківсько-Червонолуцького родовища в Полтавській області залишилося 8 днів", - наголосили в компанії, підкресливши, що держава, за даними НАБУ, недоотримала 196 млн грн. в результаті продажу ліцензії без конкурсу.

В "Укрнафті" раніше наголошували, що володіли спецдозволом на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Свистунківсько-Червонолуцької газоносної площі з 2004 по 2014 роки. У подальшому компанія здійснила всі дії для пролонгації спецдозволу. Але спецдозвіл без публічного конкурсу в порушення процедур встановлених законом був наданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яке ЗМІ пов’язують з інтересами Петра Порошенка. В 2017 році ТОВ «Аркона Газ-Енергія» отримало спецдозвіл на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище за суму еквівалентну 144 тис. доларів США, що суттєво нижче його ринкової вартості, наголошували в компанії. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram