этот материал доступен на русском

«Укрпошта» виплатила понад $8 мільйонів за кредитами банку сина Януковича

19:46, 04 жовтня 2018
Фінанси
882 0
«Укрпошта» виплатила 8,4 млн дол. за кредитами / фото УНІАН

Національний оператор поштового зв'язку «Укрпошта» виплатила фінансові зобов'язання в розмірі 8,4 млн дол. за кредитом, наданим "Всеукраїнським банком розвитку", який раніше належав Олександру Януковичу - сину екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомила прес-служба оператора з посиланням на генерального директора компанії Ігоря Смілянського.

Читайте також"Укрпошта" може припинити доставку пенсій через низький тариф на послугу

Згідно з повідомленням, «Укрпошта» виплатила 8,4 млн дол. за кредитами, отриманими у 2013 році у "Всеукраїнського банку розвитку". При цьому, під час переговорів з кредиторами сума погашення заборгованості була зменшена на 1,8 млн дол., а оператор домігся дисконту розміром майже у 20%.

«Укрпошта» відповідає всім узятим фінансовим зобов'язанням перед кредиторами та партнерами. Компанія остаточно виплатила фінансові зобов'язання «попередників», підтвердила статус платоспроможності і зараз не має прострочених виплат за кредитними зобов'язаннями», - сказав Смілянський.

Як повідомляв УНІАН, у лютому поточного року «Укрпошта» повідомила про плани реструктуризувати заборгованість в розмірі близько 8,5 млн дол. за двома кредитами, залученими у "Всеукраїнського банку розвитку" (ВБР).

У грудні 2013 року компанія уклала дві кредитні угоди з ВБР на 14,7 млн дол. і 8,1 млн дол. відповідно, сума зобов'язань за якими на середину минулого року становила, відповідно, 4,5 млн дол. і 4 млн дол. Згідно з умовами, термін дії договору – до кінця 2018 року.

У зв'язку з застосуванням Радою ЄС санкцій до Олександра Януковича, зокрема, заморожуванням активів, у листопаді 2014 року Національний банк прийняв рішення про віднесення ВБР до категорії проблемних. У даний час банк знаходиться в процедурі ліквідації.

Кредитні договори «Укрпошти» з ВБР кілька разів виставлялися в системі державних електронних торгів Prozorro єдиним лотом за початковою ціною 239 млн грн, яка потім була знижена до 167,5 млн грн. Однак торги були визнані такими, що не відбулися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter