Китайський ринок є дуже перспективним для України

"На Кантонському ярмарку буде представлено 51 галузь промисловості Китаю – все, що тільки можна придумати. При цьому ми щороку оновлюємо склад учасників на 5% і список представлених товарів та послуг на 30%", - повідомив заступник генерального директора Центру Міжнародної торгівлі Китаю Сюй Бін в ході промо-конференції у Києві 19 березня 2019 року, присвяченій проведенню 125-ї сесії Кантонського ярмарку.

"Україна і Китай є важливими торговими партнерами. Минулого року у виставці взяли участь близько 1500 українських підприємств. За нашими прогнозами, у 2019 році ця цифра тільки збільшиться. Сподіваюся, на наступному ярмарку українські компанії будуть не менш активними, ніж минулого. Це важливий фактор розвитку наших торгових відносин", - зазначив Сюй Бін.

Він додав, що організатори виставки розробили каталог товарів, в якому чітко зазначено, які товари можуть бути представлені на виставці. Тому підприємства, що бажають взяти участь, можуть самостійно визначити, наскільки їх продукція відповідає зазначеним вимогам.

Відео дня

Як зазначив глава Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков, присутній на промо-конференції, китайський ринок є дуже перспективним для України.

"Китай імпортує продукції майже на 2 трлн дол. У цій країні налічується близько 1,5 млрд споживачів. Це свідчить про те, що китайський ринок дуже перспективний для українського бізнесу, тому ми шукаємо будь-які можливості для активізації нашої співпраці", - зазначив він.

За словами керівника Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації президента України Ярослава Сидоровича, Україна високо цінує стратегічне партнерство з Китаєм.

"Постійне зростання двосторонньої торгівлі з Китаєм важливе для макроекономічної стабільності. Україна прагне постійно вдосконалювати торгові механізми. До складу Національної інвестиційної ради України включений представник китайської компанії Huawei. Ми й надалі будемо залучати великі китайські авторитетні компанії до роботи в Україні. Зі свого боку, хочу зазначити високу ефективність роботи Китайської Торгової Асоціації", - сказав український урядовець.

Як додав Директор Офісу з просування експорту України Андрій Демчук, Китай є стратегічним торговельним партнером України, а співпраця з цією державою - пріоритетним напрямком роботи організації.

У свою чергу, Тимчасовий повірений посольства Китаю в Україні У Ляньвень повідомив, що Китай зацікавлений в активізації економічного співробітництва з Україною. За його словами, у 2018 році товарообіг між Україною і Китаєм зріс на 28% у порівнянні з попереднім роком і становить 9,8 млрд дол.

В ході промо-конференції, присвяченій проведенню 125-ї сесії Кантонському ярмарку, Центр міжнародної торгівлі Китаю і Китайська Торгова Асоціація підписали меморандум про співпрацю.

За результатами попередньої 124-ї сесії, Кантонський ярмарок відвідало 189 тис. потенційних покупців з 215 країн світу. Тільки за 2018 рік учасники виставки уклали угоди на загальну суму понад 59 млн дол.

Згідно з даними організаторів, у 2019 році виставкова площа ярмарку становитиме близько 1,2 млн кв. м, а участь у виставці візьмуть понад 25 тис. компаній з більш ніж 200 країн світу. Експозиція буде розділена на три етапи. Під час першої частини з 15 по 19 квітня на ярмарку будуть представлені електронні товари, побутова техніка, автомобілі та автозапчастини, будівельні матеріали, світильники, продукти хімічної промисловості. Другий етап триватиме з 23 по 27 квітня і буде присвячений споживчих товарів, сувенірів і подарунків, товарів для будинку. На останньому етапі з 1 по 5 травня покажуть свою продукцію виробники одягу, взуття, офісного обладнання, товарів для відпочинку, медикаментів, продуктів харчування.

Взяти участь у виставці українські компанії можуть як самостійно, безпосередньо зв'язавшись з організаторами Кантонського ярмарку, так і через посольство Китайської Народної Республіки або Китайську Торгову Асоціацію.

Детальну інформацію про відвідування виставки охочі взяти участь можуть знайти на інформаційних ресурсах Китайської Торгової Асоціації.

Як повідомляв УНІАН, Китай входить у десятку країн - найбільших торговельних партнерів України. Найбільшою статтею українського експорту в Китай є продовольство.

На початку грудня 2017 року Україна і Китай підписали дорожню карту з реалізації ініціатив "Економічний пояс Великого шовкового шляху" і "Морський шовковий шлях", покликаних посилити економічне співробітництво між Європою та Азією.

Ініціатива Китаю "Один пояс - один шлях" передбачає розвиток торговельних відносин між Китаєм і Європою. Посол КНР в Україні Ду Вей зазначав, що цей проект немислимий без України.

Проекти в рамках "Шовкового шляху" в перспективі можуть дозволити Україні обійти транзитні обмеження Росії в країни Середньої Азії.