Малий і середній бізнес в Україні приносить 55% валового внутрішнього продукту в економіку країни, при цьому якщо виділити тільки малий бізнес, то це лише 16% ВВП.
Читайте такожЄС продовжить програму підтримки малого та середнього бізнесу в Україні
Про це на першому національному бізнес-форумі Industry4Ukraine заявив член команди підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі Денис Шемякін.
"У нас 55% внесок малого і середнього бізнесу в ВВП. Але якщо подивитися в іншому вимірі, то великі та середні підприємства в Україні – це 73% ВВП, тобто мікро- і малі підприємства в Україні - це лише 16% ВВП. В Європі - у два рази більше", - сказав він.
За словами Шемякіна, що стосується кількісної складової, то в Україні трохи більше підприємств, ніж в Європі, але водночас ефективність у 10 разів нижче.
На його думку, зараз Міністерству економічного розвитку необхідно сфокусуватися саме на малих і мікропідприємствах. І в першу чергу покращити бізнес-клімат, щоб зробити нашу продукцію більш конкурентоспроможною.
"Для цього потрібно: перше - створення умов для бізнес-клімату, це перш за все легкість ведення бізнесу. Ми вважаємо, що технічно це легко - підвищитися в рейтингу Doing Виѕіпеѕѕ. Але це не є універсальним рецептом, тому що показник вимірюється по Києву по деяким підприємствам. А потрібно говорити про те, як зробити легким відкриття, наприклад, виробничої лінії, що для цього потрібно, ми це спрощення маємо на увазі, а не про те, як зареєструвати ФОП", - зазначив представник міністерства.
Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський заявив, що його команда докладе максимум зусиль, щоб через 3-4 роки Україна увійшла до ТОП-10 рейтингу Doing Business.
Довідка УНІАН. За даними Державної служби статистики України, зростання реального ВВП України у 2018 році прискорилося до 3,3% з 2,5% у 2017 році та став максимальним за останні 7 років.
Державний бюджет України на 2019 рік заснований на макроекономічному прогнозі уряду зі зростанням реального ВВП на 3%.