Набули чинності спецмита на російські товари / Ілюстрація REUTERS

Український уряд з 1 серпня запровадив спеціальні мита на товари з Росії, які будуть стягуватися незалежно від інших зборів.

Читайте такожЕксперт назвав причини зміцнення гривні в липні

Як повідомляє DW, відповідне рішення Кабінет міністрів України ухвалив ще 15 травня. Згідно з повідомленням Міністерства економічного розвитку і торгівлі, мита запроваджені майже на всі російські товари. Винятком мають стати лише товари чутливого імпорту, такі як вугілля, кокс, бензин, скраплений газ і фармацевтичну продукцію.

Однак у липні уряд своїм рішенням додатково запровадив спеціальні мита на дизельне паливо, що постачається трубопровідним транспортом, а також на низку видів скрапленого газу.

Ці збори також стягуватимуться з 1 серпня і будуть підвищені з 1 жовтня. Зокрема, спецмито на скраплений газ з серпня становитиме 3,75 відсотка й зросте до 4 відсотків з жовтня. Додаткові збори на дизель встановлені на рівні 1,75 відсотка з 1 серпня та 3 відсотки - з жовтня.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, сплачені суми спецмита спрямовуватимуться до спецфонду держбюджету і використовуватимуться для фінансування заходів імпортозаміщення. Планується, що додаткові надходження від сплати цих спецмит у другому півріччі 2019 року становитимуть близько 3,7 мільярда гривень.

Як повідомляв УНІАН, аналітики вважають, що введення Україною спеціальних мит на дизельне паливо та скраплений газ з Росії не вплине на кінцевих споживачів на АЗС. Кінцева ціна більшою мірою залежатиме від валютних коливань, а оскільки ситуація на валютному ринку України демонструє позитивну динаміку, то споживачам не варто очікувати підвищення цін.