
Рада Національного банку України визнала діяльність правління регулятора в частині формування і реалізації валютно-курсової політики у 2019 році неефективною і не відповідає викликам сучасного розвитку країни.
Читайте такожНацбанк у результаті зміцнення гривні отримав понад 12 мільярдів гривень збитку
Про це повідомив голова ради Богдан Данилишин в соцмережі Facebook.
Згідно з рекомендаціями ради, правлінню слід пом'якшити монетарну політику НБУ, а також оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік їх поповнення на середньострокову перспективу.
Крім того, рада рекомендувала правлінню уявити сценарій розгортання ситуації на валютному ринку України внаслідок можливого виходу нерезидентів з ОВДП України та відповідний план дій регулятора.
Рада також запропонувала правлінню НБУ спільно з Міністерством фінансів розробити правило для згладжування впливу продажу/купівлі нерезидентами валюти на стан міжбанківського валютного ринку України.
Також рада вважає за доцільне оцінити ефект від приєднання України до мережі Clearstream і ситуації на міжнародних фінансових ринках у збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.
Крім цього, рада рекомендував досліджувати вплив змін обмінного курсу на споживчу інфляцію, надати оцінку реального курсу відносно розрахункового рівноважного рівня і проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
Також серед рекомендацій ради – пропозиція нівелювати вплив коригування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.
Як повідомляв УНІАН, українська гривня за офіційним курсом Національного банку України за листопад зросла до долара США на 3,4% - до 23,97 гривні/долар.
З початку року, за січень-листопад, гривня зросла до долара на 13,4%, до євро - на 17%.
Державний бюджет України на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара США до кінця року на рівні 29,4 гривні/долар.