Важить монета 0,063 грами \ swissmint.ch

Монетний двір Швейцарії викарбував найменшу золоту монету в світі.

Читайте такожНБУ вводить в обіг пам'ятні монети на честь українських військових (фото)

На аверсі монети - відоме зображення Альберта Енштейна з висунутим язиком і написом рік 2020. Як пояснили у монетному дворі вибір пав на Енштейна тому що він є взірцем терпіння і рішучості. Крім того, доля вченого тісно пов'язана зі Швейцарією, де він з 1895 по 1914 рік жив. В 1901 році йому було надано швейцарське громадянство.

Зазначається, що монета настільки маленька, що для того аби побачити її треба дуже уважно придивитися. Державний монетний двір Swissmint заявив, що золота монета діаметром 2,96 мм є найменшою у світі. Важить вона 0,063 грами і має номінальну вартість 1/4 швейцарського франка ($0,26) - це зображено на реверсі разом з надписом "Гельвеція" і швейцарським хрестом.

Також зазначається, що монету, яких було виготовлено всього 999, продаватимуть за 199 франків зі спеціальною лупою і підсвіткою, щоб власники могли побачити портрет відомого фізика на ній. Оскільки без цих спецприладів роздивитися зображення на монеті неможливо.

Як повідомляв УНІАН, нещодавно Королівський монетний двір Великобританії випустив пам’ятну монету на честь легендарного музичного гурту Queen.