Ілюстрація REUTERS

Німецький Бундестаг у середу, 25 березня, ухвалив одразу низку пакетів заходів для підтримки підприємств та громадян в період пандемії коронавірусу на загальну суму понад 750 мільярдів євро.

Читайте такожДев'ять країн ЄС закликали до спільного випуску боргу для боротьби з коронавірусом

Зокрема, для допомоги дрібному бізнесу та громадянам буде виділено 156 мільярдів євро, які передбачають, серед іншого, скорочення податкових надходжень на 33,5 мільярда євро через викликану пандемією кризу в економіці, пише “Німецька хвиля”.

Цим пакетом уряд ФРН запропонував 50 мільярдів євро надати на підтримку самозайнятих громадян, а також малих підприємств. Серед заходів соціальної підтримки населення: орендарі мають бути захищені від втрати житла, навіть за наявності боргів з орендної плати. Передбачається також спростити доступ до соціальної допомоги з безробіття Hartz-IV, а також умови тимчасового переходу на скорочений графік роботи.

Для виділення цього фінансування депутати зупинили дію так званого "боргового гальма", передбаченого в конституції ФРН. Згідно з ним, задля зменшення дефіциту бюджету, нові запозичення Німеччини впродовж року не повинні перевищувати 0,35 відсотка від валового внутрішнього продукту.

Також німецькі депутати проголосували за створення фонду загальною сумою 600 мільярдів євро для виділення кредитів та націоналізації великих підприємств, які особливо сильно постраждають від кризи, викликаної пандемією.

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц наголосив, що уряд країни робить все можливе для пом'якшення негативних наслідків нинішньої кризи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram