Гонтарева підрахувала втрати України від торговельних обмежень РФ

18:56, 03 березня 2016
Фінанси
1455 0

Україна в січні недоотримала 200 млн дол. експортної виручки через торговельні обмеження РФ - голова НБУ.

REUTERS

Україна в січні цього року недоотримала 200 млн дол. експортної виручки через торговельні обмеження, введені Російською Федерацією, повідомила на прес-конференції голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

"Загальний ефект для торговельного балансу від подальшого погіршення торгових відносин із Російською Федерацією оцінювався в мінус 1,1 млрд дол. США. Це й обумовлювало левову частку очікуваного дефіциту поточного рахунку на рівні 2,5 млрд дол. Велика частина цих ефектів реалізувалася на початку року. Лише в січні з цих причин, за нашими оцінками, Україна недорахувалася експорту до країн СНД і Росії на близько 200 млн дол.", - сказала Гонтарева.

При цьому голова НБУ зазначила, що прогнози регулятора враховували переорієнтацію експортерів на інші ринки й створення інших шляхів доставки товарів.

"Але переорієнтація українських експортерів на нові ринки й прокладання нових маршрутів відбувається, на жаль, не достатньо швидко", - сказала Гонтарева.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2015 року російська влада ухвалила низку рішень, які обмежують, а в деяких сегментах повністю скасовують, торговельні відносини з Україною. Серед таких рішень - призупинення Росією дії Договору про зону вільної торгівлі щодо України в рамках СНД. Обмежувальні заходи набули чинності з 1 січня 2016 року. Тоді ж Росія ввела ембарго на експорт українського продовольства й низки промислових товарів.

Слідом, 2 січня, Україна ввела «дзеркальні» торговельні заходи, а саме - імпортні мита на широкий спектр російських товарів і товарних груп у розмірі від 1,5% до 19%. Частина зборів має перехідний період у 3-5 років. Із 4 січня Росія повністю заборонила транзит українського експорту по російській території. За підрахунками Мінекономрозвитку, обсяг транзиту становить близько 1,8 млрд дол. на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter