REUTERS

Росія голосуватиме проти виділення Україні чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це міністр фінансів Росії Антон Силуанов сказав на брифінгу в Москві.

Читайте такожВідновлення співпраці з МВФ стабілізує гривню – НБУ

«Ми сьогодні дамо необхідні розпорядження нашому представникові у Міжнародному валютному фонді про те, що при розгляді питання надання траншу кредиту МВФ Україні ми будемо голосувати проти цього рішення, оскільки вважаємо, що його прийнято у невідповідності з діючими правилами», - сказав Силуанов.

При цьому він висловив сумнів, що РФ зможе заблокувати виділення цього траншу. 

«Ми як член МВФ маємо право голосу в цій організації, безумовно, свою позицію будемо висловлювати, будемо відстоювати. Яке в кінцевому рахунку буде прийнято рішення на Раді директорів, мені важко сказати. Безумовно, більшість членів МВФ, можливо, матимуть іншу точку зору. Голос Росії тут не буде визначальним», - додав Силуанов.

Довідка УНІАН. У грудні 2013 року було оформлено борг екс-президента Віктора Януковича перед РФ у вигляді випуску євробондів на 3 млрд доларів з погашенням у грудні 2015 року. 

У березні 2015 року Україна почала процес реструктуризації частини боргу, включивши російський борг у периметр боргової операції. Умови реструктуризації були схвалені МВФ. 

У листопаді 2015 року Україна завершила процес реструктуризації, випустивши нові державні облігації та деривативи. Росія відмовилася від обміну паперів, вимагаючи кращих умов боргової операції, ніж були надані іншим кредиторам.

Читайте такожУ Кабміні кажуть, що повністю виконали "домашнє завдання" для отримання траншу МВФ

У зв'язку з відмовою РФ від участі у борговій операції Кабінет міністрів України у грудні 2015 року ввів мораторій на виплату за «російським» бондами і доручив Міністерству юстиції найняти юристів для захисту інтересів нашої країни в суді. 

Згодом рішенням Верховної Ради України цей мораторій був встановлений як безстроковий.

Водночас, у грудні 2015 року МВФ визнав російський борг державним для України, але одночасно пом'якшив свою політику кредитування країн з неоплаченими державним боргом.

У лютому 2016 року Росія звернулася до високого суду Лондона з позовом до України, вимагаючи виплати боргу. За оцінками опитаних УНІАН юристів і експертів боргового ринку, судовий розгляд з Росією буде складним і займе кілька років.

Разом з тим, експерти вважають, що цей розгляд не загрожує особливим дискомфортом для нашої країни, а рішення суду на користь Росії не буде достатньою підставою для моментальної виплати боргу, при цьому Україна не відчуватиме проблем з отриманням нових кредитів від Міжнародного валютного фонду та інших офіційних кредиторів.

МВФ оновив розклад засідань Ради директорів і вніс питання співпраці з Україною. Як повідомляється на сайті фонду, засідання по Україні відбудеться 14 вересня.

Як очікується, обговорення виконання Україною програм співробітництва дозволить Раді директорів прийняти рішення про виділення нашій країні чергового - третього за рахунком за програмою ЕFF - кредитного траншу. Обсяг виділених коштів є предметом обговорення.

За всю історію відносин з МВФ Україна мала кілька програм співробітництва з фондом, проте більшість з них зупинялися на етапі отримання другого кредитного траншу.

Поточна програма була прийнята в березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. У 2015 році Україна отримала два транші загальним обсягом 6,7 млрд дол. і очікувала отримати третій у розмірі 1,7 млрд дол., проте в силу політичних подій осені 2015 року та зими 2016 року, які призвели до зміни уряду, доля третього кредитного траншу і виконання всієї програми співробітництва в цілому опинилися під загрозою зриву.

Відносини з фондом активізувалися в травні-червні поточного року. У Києві розраховували, що рішення щодо третього кредитного траншу для України Рада директорів МВФ ухвалить вже в липні, проте цього не сталося.

Українське питання залишалося невирішеним аж до кінця серпня через традиційні канікули у МВФ. На початку вересня глава Департаменту зовнішніх зв'язків Джеррі Райс повідомив, що Україна залишається на порядку денному роботи фонду, та рішення за програмою співпраці буде прийнято у другій половині вересня.

Ввечері 7 вересня президент України Петро Порошенко повідомив, що мав розмову з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, після якої Рада директорів фонду визначила дату засідання по Україні - воно відбудеться 14 вересня.