Шахраї використовують фішингові сайти, щоб зняти гроші з картки / фото УНІАН

Час від часу в Україні трапляються ситуації, коли люди щось продають в інтернеті, швидко з’являється покупець, який надсилає посилання, щоб оформити доставку. Тоді на цьому сайті потрібно ввести дані своєї картки, щоб отримати гроші за товар. Але кошти лише зникнуть з вашої картки.

Як йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1" на каналі "1+1 Україна", це називається фішинг. Коли шахраї створюють ідентичний сайт, щоб викликати довіру й виманити кошти.

За словами журналістів, зараз такі випадки значно почастішали. То вони зібрали декілька історій та дали декілька важливих порад українцям.

Так, 30-річний ІТшник Андрій створив картину за допомогою штучного інтелекту й продавав її в інтернеті за 500 грн. Покупець швидко знайшлася, дівчина скинула посилання на сторінку, на якій вона мала б оплатити товар Андрія. Коли чоловік підтвердив введені цифри своєї картки, він зрозумів, що щось пішло не так. Дані його картки було викрадено, шахраї зняли з неї 10 тисяч гривень.

Схожа історія сталася й з дівчиною, яка продавала ноутбук, з її картки зловмисники зняли 12 тисяч гривень. Ще один постраждалий - Платон. Аферисти ошукали чоловіка на 50 тисяч гривень. 

Якщо ви натрапили на шахраїв:

  • звертайтеся до служби підтримки сайту, на якому це відбулося;
  • телефонуйте до свого банку;
  • зверніться до поліції.

ІТ-фахівець Роман Кушнір пояснює, що головне завдання аферистів - заманити вас на інший майданчик, на який кинути фішингове посилання. Зверніть увагу на те, що на фішинговому сайті відсутнє безпечне з'єднання. На безпечних сайтах є у пошуковому рядку https та знак замка із замкнутою дужкою.

Як українці можуть вмить втратити свої гроші з карткового рахунку

В Україні активізувалися шахраї, які можуть списувати гроші з ваших карткових рахунків навіть без вашого підтвердження.

Адвокат дав кілька порад, як убезпечити свої гроші: ставити ліміти на зняття, вмикати сповіщення, контролювати свій рахунок. Отримати назад кошти теж можна, щоправда, через суд.

Вас також можуть зацікавити новини: