З'явився новий прогноз, що буде з курсом долара у жовтні /  фото ua.depositphotos.com

Курс долара у жовтні може впасти до позначки в 42 грн/дол, а можливо і 41,5. Статися це може в результаті боротьби НБУ з чорним ринком.

Такий прогноз озвучив економічний експерт Олександр Охріменко, передає "Телеграф".

"Нацбанк у жовтні ввів низку обмежень, спрямованих на боротьбу з чорним ринком доларів, зокрема, обмежив можливість зняття готівки за кордоном, які потім привозилися в Україну і продавалися за підвищеним курсом. Розплатитися з них можна, а зняти і привезти в Україну для спекуляції – ні", – заявив він.

"Якщо Нацбанк продовжить свої обмежувальні заходи, і вони будуть успішними, думаю, курс готівкового долара на чорному ринку впаде до 42 гривень. А в банківських обмінниках, можливо, навіть до 41,5 гривень", – додав Охріменко.

Курс долара в Україні: прогноз на жовтень

2 жовтня курс гривні до долара в банківських обмінниках Києва ослаб на 3 копійки – до 42,03 грн/дол. Щодо євро курс гривні не змінився і становить 40,80 грн/євро.

А курс готівкового долара в "ПриватБанку" залишився на рівні попереднього показника - 41,60 грн/дол. Курс гривні до Євро також не змінився і склав 40,80 грн/євро.

Економічний експерт Данило Монін прогнозує два варіанти розвитку події на українському валютному ринку в жовтні. Відповідно до одного з них готівковий курс долара може зрости до позначки в 45 грн/дол.